Vilniaus kongresų rūmai pasikeis iš esmės: žmonės salės neatpažins

Vilniaus kongresų rūmai pasikeis iš esmės: žmonės salės neatpažins

Vilniaus kongresu rumai
I. Gelūno/BNS nuotr.
  • „Pasikeis kardinaliai. Žmonės neatpažins atėję į Kongresų rūmus, kad čia yra Kongresų rūmai. Tik tiek galiu pasakyti. Tai bus išvis kitokia erdvė, kitokia salė, kitoks vaizdas. Pati salė bus absoliučiai kitokia“, – teigia Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas.
  • Salę žada atidaryti 2024 m. sausį.
  • Pirmo etapo rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Eltalis“.
  • Pradėti statyti 1984 metais rūmai nuo to laiko nė karto nebuvo remontuoti.

BNS

2021-ųjų rugpjūtį rekonstrukcijai uždarytus Vilniaus kongresų rūmus tikimasi atverti kitų metų sausį, bet tai priklausys ir nuo papildomo finansavimo, sako Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. Pasak jo, koncertų salė pasikeis iš esmės, žmonės jos neatpažins.

„Dar turime neišspręstų klausimų, ar galėsime po pirmo etapo bent dalį darbų atlikę iš antro etapo atidaryti salę, ar negalėsime. Dar šiandien atsakymo konkretaus neturime, nors kitų metų gimtadienį norėtume surengti Kongresų rūmuose“, – BNS sakė S. Pancekauskas.

„2024 metų sausio mėnesį planuojame atidaryti salę, bet žiūrėsim, kaip pavyks. Tai priklausys ir nuo papildomo finansavimo, kaip bus patenkinta APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros – BNS) paraiška. Tada dar liks darbų, kuriuos turės finansuoti jau mūsų biudžetas“, – kalbėjo jis.

Pirmojo etapo metu išplėsta koncertų salė, o šiuo metu ieškoma, kas apšiltins pastato fasadą, stogą, atnaujins inžinerines sistemas.

„Pasikeis kardinaliai. Žmonės neatpažins atėję į Kongresų rūmus, kad čia yra Kongresų rūmai. Tik tiek galiu pasakyti. Tai bus išvis kitokia erdvė, kitokia salė, kitoks vaizdas. Pati salė bus absoliučiai kitokia“, – teigė S. Pancekauskas.

Anot jo, iš APVA siekiama gauti apie 4,5 mln. eurų paramos. Kartą paraiška jau buvo teikta, tačiau agentūra ją atmetė. 

„Energinis auditas ne pagal reikalavimus padarytas, biurokratiniai kliuviniai, kurie mus šiek tiek pristabdė, bet teiksime pakartotinai. (…) APVA turi ir sąlygas, turime įrengti ir elektrinę saulės, kad gamintume vietoje, turime pirkti ir iš nuotolinių šaltinių, ar vėjo, ar saulės. (…) Turime vietos šiek tiek ant Kongresų rūmų, bandysime tuos saulės kolektorius įsitaisyti“, – sakė S. Pancekauskas. 

Pirmo etapo rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Eltalis“, su ja pasirašyta 11,7 mln. eurų vertės sutartis, tačiau, pasak S. Pancekausko, šie darbai pabrango iki 13 mln. eurų. Antrojo etapo darbai turėtų kainuoti apie 6,5 mln. eurų.

„Yra daug smulkmenų, kurios liks, visi norime, kad būtų ir žiūrovinė dalis, holai gražūs, rūbinės kad būtų kitokios, gal ir barai. Deja, kol kas tam dalykui nėra numatytas garantuotas finansavimas, nors skelbiame viešuosius pirkimus, žiūrime į priekį, jie užtrunka kelis mėnesius, ten, žiūrėk, ir finansavimas išsispręs“, – sakė valstybinio simfoninio orkestro vadovas.

Rekonstrukcijos pastatas laukė daugiau nei du dešimtmečius: pradėti statyti 1984 metais kaip sovietų politiniam švietimui skirta konferencijų salė, Vilniaus kongresų rūmai Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui buvo perduoti dar 1999 metais ir nuo to laiko nė karto nebuvo remontuojami.

Temos: Vilniaus kongresų rūmai
Susiję straipsniai
Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.