Top Baneris

Vilniaus kongresų rūmai lankytojams bus atidaryti kitų metų kovą

2023 gruodžio 27 d.
6500434355a0320230912lbal51798
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2021-ųjų rugpjūtį rekonstrukcijai uždaryti Vilniaus kongresų rūmai kitų metų kovą bus atidaryti lankytojams – koncertų salė jau atnaujinta rudenį, o dabar pastate baigiami holų, koridorių ir kitų patalpų  atnaujinimo darbai, sako Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas. Pasak Stasio Pancekausko, rūmai taps modernūs, bus pritaikyti neįgaliesiems.

„Kiliminė danga, lubos keičiasi, bet sienos lieka tos pačios. Tikrai daug keičiasi, nauja rūbinė, barai lieka tie patys, juos vėliau pakeisim“, – BNS sakė S. Pancekauskas.

„Neįgaliųjų visos priemonės bus įdiegtos – bus ir skirtos vietos neįgaliesiems, ir liftas specialus, ir visi keltuvai. Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems ir tikrai labai džiugu dėl to“, – aiškino pastate įsikūrusio orkestro vadovas. 

Anot jo, baigus šį etapą bus baigta 75 proc. visų numatytų rūmų remonto darbų. Koncertų salė jau baigta anksčiau – rugsėjį ji buvo pristatyta visuomenei.

650043362089120230912lbal51794
L. Balandžio/BNS nuotr.

„Toliau liks tik energinio efektyvumo priemonės, kurias finansuos APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra – BNS) ir tai yra apšiltinimas viso pastato, stogo apšiltinimas. Energiją taupančios priemonės bus įdiegtos, planuojame saulės kolektorius statyti ant stogo, o kitą dalį elektros pirkti iš nuotolinių šaltinių“, – sakė S. Pancekauskas.

Pirmo etapo rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Eltalis“, su ja pasirašyta 11,7 mln. eurų vertės sutartis, tačiau, pasak S. Pancekausko, darbai dėl pabrangusių medžiagų galiausiai pabrango iki 15 mln. eurų.

„Mūsų sutartis buvo tokia, kad rangovas turėjo teisę po metų indeksuoti tą sumą“, – aiškino orkestro vadovas.

Anot jo, visus darbus tikimasi galutinai baigti 2027 metais.

Rekonstrukcijos pastatas laukė daugiau nei du dešimtmečius: pradėti statyti 1984 metais kaip sovietų politiniam švietimui skirta konferencijų salė, Vilniaus kongresų rūmai Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui buvo perduoti dar 1999 metais ir nuo to laiko nė karto nebuvo remontuojami.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video