Top Baneris

Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro dalies statybas valdys „Ramboll“

2021 lapkričio 3 d.
vilniaus kogeneracine jegaine
Vilniaus kogeneracinė jėgainė
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro deginimo įrenginių ir jo ruošos ūkį projektuos bei statybas valdys Danijoje įkurta tarptautinė energetikos, inžinerijos, projektavimo ir konsultacijų kompanija „Ramboll“ bei jos padalinys Lenkijoje „Ramboll Polska“.

Bendrovė pranešė, kad su konkurso laimėtojais pasirašyta beveik 1,4 mln. eurų vertės sutartis. 

„Ši sutartis – svarbus žingsnis Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro įrenginių vystymo etape. Statybos valdytojas padės mums užtikrinti efektyvų statybos darbų valdymą ir rangovų tarpusavio koordinavimą“, – pranešime sako VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas.

Pasak jo, įgyvendinus projektą, elektrinė energiją ji gamins ne tik iš komunalinių atliekų, bet ir biokuro.  

Nauja sutartis pasirašyta po to, kai VKJ p;ernai rugsėjį nutraukė sutartį su restruktūrizuojama viena didžiausių Europoje Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, kuri tapo nepajėgi finansiškai ir techniškai užbaigti darbus.

Artimiausiu metu numatoma pasirašyti dar septynias sutartis dėl įrangos tiekimo, statybos, montavimo ir paleidimo-derinimo rangos darbų.

Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia bus apie 90 megavatų (MW), o šiluminė galia – apie 230 MW.

Praėjusių metų lapkritį jėgainė pradėjo tiekti šilumą, gaminamą iš komunalinių atliekų. Numatoma, kad ji sudegins apie 160 tūkst. tonų atliekų bei daugiau kaip 400 tūkst. tonų biokuro per metus.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video