Top Baneris

Vilniaus japoniško sodo vizija – jau internete

2014 lapkričio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinėje kuriamai naujai viešajai erdvei tinklalapį sukūrė viena žymiausių Lietuvos interneto svetainių kūrimo bendrovių „Gaumina“.

Tinklalapyje www.VilniausJaponiskasSodas.lt pristatomas klasikinio stiliaus Vilniaus japoniškas sodas, vartus visuomenei atversiantis 2016 metais. Projekte pateikiami sodo brėžiniai ir vizualizacijos, kuriuos parengė pasaulinio lygio Japonijos kraštovaizdžio architektai – tėvas ir sūnus Shiro Nakane bei Yukihiro Nakane. Japoniško sodo vaizdus lydi tradicinė japoniška muzika.

„Japonijos vizualinė kalba – tai Lietuvai neįprasti stilistiniai deriniai. Didžioji projekto komandos darbo dalis buvo ne dizaino piešimas, o estetikos, ritmo ir harmonijos ieškojimai. Nesiekėme atkartoti naujausių dizaino madų, o pasirinkome klasikines taisykles, šiek tiek sulietuvindami savo kūrinį. Tarėme sau: „Jeigu pats negali nuskristi į Japoniją, Japonija atvyks pas tave. Dabar – kaip tinklalapis, o vėliau – kaip gyvas japoniškas sodas“, – teigė „Gauminos“ vadovas Darius Bagdžiūnas.

„Šis tinklalapis yra puiki priemonė pristatyti projektą visuomenei, plačiau papasakoti apie kuriamo etaloninio sodo koncepciją ir kūrėjus. Tai nepriekaištingas glaudaus ir nuoseklaus bendradarbiavimo su tinklalapio kūrėjais rezultatas, tai ir dėkingumo, atsakomybės išraiška projekto partneriams, esamiems ir būsimiems rėmėjams, sodo lankytojams ir visiems, kuriems rūpi kultūros, estetikos, tikrųjų vertybių puoselėjimas ir sklaida“, – sakė VšĮ Vilniaus japoniškas sodas direktorė Laimutė Velionaitė.

Vilniaus japoniškas sodas bus įkurtas pačiame miesto centre – dešiniojoje Neries krantinėje, kur kadaise per Lietuvą slinko ledynas ir tekėjo ledyninė upė. Užburianti šios sostinės erdvės geologinė istorija ir lėmė unikalios sodo vietos pasirinkimą.

VšĮ Vilniaus japoniškas sodas buvo įkurta 2013 metais. Jos steigėjai – Vilniaus m. savivaldybė, Vilniaus m. savivaldybės viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“, UAB „Tokvila“ bei kraštovaizdžio ir bonsų meistras Kęstutis Ptakauskas. Sodo sukūrimo iniciatyvą palaiko Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.

 

Daugiau informacijos:

VšĮ Vilniaus japoniškas sodas

Direktorė Laimutė Velionaitė

tel. 8 5 219 99 83

el. p. laimute.velionaite@vilniausjaponiskassodas.lt

www.facebook.com/VilniausJaponiskasSodas

www.VilniausJaponiskasSodas.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video