Top Baneris

Vilniečius išgąsdinęs daugiabutis – saugus gyventi, nuostolius atlygins statytojas

2021 kovo 27 d.
bns daugiabutis gabijos gatveje 604758f763c3c
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje Gabijos gatvėje esančiam daugiabučiui skilusia siena pavojus negresia, tačiau nustatyta darbo broko, parodė pakartotinė ekspertizė.

Kaip penktadienį informavo sostinės savivaldybė, pastato administratorius atliko išsamesnę ekspertizę po kovo 8-osios incidento, kai įskilus pastato sienai trumpam buvo evakuoti gyventojai.

„Jos rezultatai atskleidė, kad laikančios konstrukcijos įrengtos tinkamai, tačiau rasta kitų trūkumų, kuriuos atlyginti žada pastato statytojas“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Pirminėse ekspertų išvadose taip pat teigta, kad namą laikančios konstrukcijos nepažeistos, o užfiksuotos deformacijos yra „lokalaus pobūdžio“.

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas tvirtina, kad papildomi tyrimai atlikti siekiant įsitikinti, jog gyventojai – saugūs.

„Po visų apžiūrų matome, kad problemų su pastatu yra, tačiau jos yra ištaisomos. O ir visos šalys yra suinteresuotos tas problemas spręsti“, – sakė V. Benkunskas.

Dar po pirminio vertinimo ekspertai nustatė, kad pastato techninės priežiūros vykdymas neatitinka teisės aktų reikalavimų, todėl už statinio naudotojo pareigų nevykdymą daugiabučio administratoriui savivaldybė skyrė administracinę nuobaudą. Būsto administratoriui taip pat pavesta apžiūrėti visus butus ir įvertinti, ar nėra supleišėjimų butų ribose, esančiose pastato laikančiosiose konstrukcijose ir butų atitvaruose.

Pasak savivaldybės, apžiūros parodė, kad „pagrindinių laikančių konstrukcijų neatitikimo mechaninio atsparumo ir pastovumo reikalavimams požymių nėra“, o deformacijos susijusios su pastato projektiniais sprendiniais.

Nustatyta, kad įtrūkimai atsirado dėl naudojimo metu pastatui tenkančių apkrovų, taip pat dėl to, kad virš įėjimų į butus durų angų gipsinių plokščių pertvarose nebuvo įrengtos sąramos bei dėl natūralaus medžiagų susitraukimo.

Ekspertai pateikė rekomendacijas pastato statytojui – bendrovei „Tadlita“ bei patiems gyventojams, kaip pašalinti defektus.

V. Benkunskas žada, kad savivaldybė „suras gyventojų lūkesčius atitinkančius sprendimus“ bei prižiūrės, kaip jie įgyvendinami.

„Po atliktų tyrimų ir stebėsenos bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų dėl perdangų įlinkių pokyčių“, – tikina V. Benkunskas.

Kovo 8-ąją pastebėjus įtrūkimus pastato sienoje, iš namo buvo evakuoti jo gyventojai, kovo 9-ąją, ekspertams įvertinus pasato būklę, gyventojams leista grįžti į namus. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video