Top Baneris

Vilniaus dailės akademijoje – išskirtinė dizaino inovacijų paroda

2017 vasario 20 d.
VDA nuotr.
VDA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus dailės akademijoje atidaryta dizaino inovacijų paroda AKADEMIJA+, kurios tikslas – pristatyti dizaino, technologijų ir verslo sinergiją kaip perspektyviausią inovacijų šaltinį.

Parodoje pristatyti net 28 išskirtiniai VDA programų vadovų, dėstytojų, tyrėjų, studentų ir neseniai studijas baigusių dizainerių produkto bei pramonės dizaino objektai, sukurti bendradarbiaujant su Lietuvos verslo atstovais.

Dauguma eksponatų – sėkmingai gaminami masiškai, naudojami pramonėje, o kai kuriuos galima išvysti ir parduotuvių lentynose. VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius, pristatydamas parodą teigė, kad jos tikslas parodyti Lietuvoje kurtą dizainą kaip funkcionalius kūrinius, visų pirma, veikiančius, o ne tik gražius.

Vienas tokių pavyzdžių – VDA absolvento Moses Kang sukurtas išmaniosios spynos „Deeper Lock“ dizainas. Tai visiškai naujos kartos apsaugos sistema dviračiams. „Deeper“ technologijų vadovo Donato Malinausko teigimu, kuriant „Deeper Lock“, buvo svarbu ne tik užtikrinti jos pagrindinę funkciją – saugumą, bet ir sukurti tą atspindintį produkto dizainą. Pagrindinis įmonės noras, kad visi kuriami išmanieji produktai turėtų geriausius techninius parametrus, atrodytų patraukliai, būtų patogūs naudotis bei kurtų pridėtinę vertę vartotojams.

Dizainas pridėtinę vertę kuria ne tik vartotojams skirtiems gaminiams, bet ir su estetika tarsi nesusijusiems pramonės įrenginiams. VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros profesorius Saulius J. Jarašius, vienas seniausiai dirbančių industrinio dizaino specialistų Lietuvoje, sako, kad kokybiško dizaino poveikis tiek UAB „Terekas“ komunikacijai, tiek užsakymams buvo akivaizdus.

Parodoje dalyvauja dizaineriai Rapolas Gražys, Ignas Survila, Julijonas Urbonas, Moses Kang, Julius Bučelis, Marija Puipaitė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Benas Staškauskas, Saulius Juozas Jarašius, Andrius Žemaitis, Jonas Venckūnas, Denis Orlenok, Deividas Juozulynas, Rūta Mickienė, Kazimieras Inčirauskas ir jų kūrinius įgyvendinusios verslo įmonės.

Parodą galima aplankyti nuo 2017 m. vasario 15 iki kovo 5 d. VDA parodų salių „Titanikas“ II aukšte, Maironio g. 3, Vilnius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video