Top Baneris

Vilniaus Bajorų rajone duris atvėrė pagal universalaus dizaino principus suprojektuotas darželis

2022 lapkričio 21 d.
Bajorai darzelis
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Bajorų rajone duris atvėrė naujas šiuolaiškiškas vaikų darželis. Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė pabrėžė, kad darželis pastatytas per rekordiškai trumpą laiką: nuo kapsulės įkasimo praėjo metai ir aštuoni mėnesiai.

„Šiandien džiaugiuosi matydama įtempto darbo rezultatus, įdėta daug pastangų, organizuota daug posėdžių – dar kartą įrodėme, kad turėdami profesionalią, kompetentingą ir laiko neskaičiuojančią komandą, galime viską“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Ramioje medžių apsuptoje „Bajorų kalvų“ vietoje įsikūręs modernios architektūros dviejų aukštų 3, 5 tūkst. kv. m darželio pastatas ypatingas tuo, kad architektai daug dėmesio skyrė objekto kompleksiškumui, pritaikomumui ir kokybei – nuo lauko žaidimo aikštelių iki pastato fasado ir vaikų vonios kambarių, jų ergonomikos, spalvų.

Pirmajame darželio aukšte galės vykti darželio bendruomenės renginiai, vaikai užsiims aktyvia veikla sporto salėje. Antrajame aukšte numatytos patalpos administracijai, slaugos kabinetas. Darželyje įrengta ir patalpa kūdikiams žindyti bei pervystyti. 

Darželis suprojektuotas pagal universalaus dizaino principus. Turintiems individualių poreikių įrengtos sanitarinės patalpos, į pagrindinį įėjimą veda ir pandusas, kad būtų patogu tiems, kurie juda su vežimėliu ar dviračiu. Darželis taip pat turi ir geoterminį šildymą.

Darželį projektavo AB „Panevėžio statybos trestas“, statytojas – „Conresta“. 

Naują darželį Bajoruose pirmuoju etapu pradeda lankyti 120 vaikų (devynios grupės), vėliau vaikų ir grupių skaičius augs.

„Bajorėlio“ darželyje suformuotos 9 ikimokyklinio ugdymo grupės lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis kalbomis (5 grupės iki 3 metų amžiaus po 15 vaikų ir 4 grupės nuo 3 iki 6 metų amžiaus po 20 vaikų).

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus savivaldybės infor.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video