Sostinės Antakalnio rajone nekilnojamojo turto plėtotoja – bendrovė „MG Valda“ – pradeda įgyvendinti gyvenvietės „Antakalnio terasos“ etapą. „Beržų terasas“, „Pušų terasas“, „Eglių terasas“ papildys paskutiniosios – „Ąžuolų terasos“. Į statybas planuojama investuoti 14 mln. eurų.
„Ąžuolų terasų“ statybos užbaigs vieną didžiausių konversijos projektų Vilniuje, kuriuo šalia Antakalnio žiedo buvusi apleista Lietuvos kino studijos teritorija sutvarkyta ir paversta šiuolaikiška gyvenviete. „Antakalnio terasų“ projektas už urbanistinius sprendimus ir darnią integraciją į gamtą buvo apdovanotas Lietuvoje, pavyzdiniu jį vadina ir Europos NT ekspertų.
Pasak projekto architekto Algirdo Kaušpėdo, „Antakalnio terasų“ gyvenvietė – vienas iš nedaugelio sėkmingų sostinės NT plėtros pavyzdžių.
„Nedaug reikia kūrybinės ir profesinės išmonės norint suprojektuoti tradicinį daugiabutį, tačiau labai daug pastangų reikalauja sukurti projektą, kuris ne tik prisidėtų prie darnios Vilniaus plėtros, bet ir maksimaliai integruotųsi į aplinką išsaugant natūralumą – ilgaamžius medžius ir reljefo kalvas. Prie šio projekto kartu su architektų komanda dirbo ir kraštovaizdžio specialistai. Viso to rezultatas – išskirtinis projektas, sujungiantis modernumą, techninę pažangą ir natūralumą. Užsienio šalių architektus, apsilankančius Lietuvoje, visada nusivežu trumpai ekskursijai į „Antakalnio terasų“ namų kvartalą, kad išvykę jie perduotų žinią, jog ir pas mus jau yra darnių projektų pavyzdžių“, – teigia vyriausias projekto architektas A. Kaušpėdas.
Naujojoje „Ąžuolų terasų“ gyvenvietėje gyventojai galės rinktis savo namus iš 151 naujos statybos 2–5 kambarių 44–142 kv. m butų su daline arba visa apdaila. Visi butai turės maumedžio lentomis išklotas terasas. Pietinėje namų pusėje įrengta saulės poveikio kontrolės sistema padės apsisaugoti nuo kaitrių spindulių. Kaip ir kituose „Antakalnio terasų“ projektuose, „Ąžuolų terasose“ suprojektuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kad visa kiemo aplinka būtų saugesnė ir skirta tik gyventojams – čia bus vaikų žaidimų aikštelės, žaliosios zonos poilsiui, susibūrimams su kaimynais skirta bendruomenės aikštė. Uždaras kiemas bus rakinamas ir stebimas IP kameromis. Statant namus bus išsaugoti ilgaamžiai medžiai, augantys teritorijoje, bei suformuota ąžuolų alėja.
„MG Valdos“ pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas pastebi, kad nors „Antakalnio terasų“ kompleksas plėtojamas jau šešerius metus, tačiau pirkėjų portretas mažai pakito.
„Išskirtinė vieta – šalia esantys Antakalnio pušynai – lėmė gyventojų pasirinkimą, kai ieškoma modernaus ir kokybiško būsto mieste, su gerai išvystyta aplinkine infrastruktūra, tačiau nesinori prarasti natūralios gamtos teikiamos naudos. Be to, šiuo metu plėtojamame paskutiniame „Antakalnio terasų“ etape „Ąžuolų terasos“ pirmas aukštas bus skirtas komercijai. Paslaugų spektras bus sudėliotas atsižvelgiant į greta gyvenančius gyventojus ir jų poreikius. Tokiu būdu aplinkinė infrastruktūra bus maksimaliai orientuota į naujakurius. Siekiant išsaugoti gyventojų privatumą bus suformuoti uždari vidiniai kiemai, kurie atskirti nuo komercinių patalpų“, – teigia M. Umbrasas.
Iš viso į „Antakalnio terasų“ projektą „MG Valda“ investavo 70 mln. eurų. Čia pastatytuose daugiabučiuose, įskaičiuojant būsimus „Ąžuolų terasų“ butus, gyvens apie 850 šeimų. Tvarkant buvusią apleistą 5 hektarų teritoriją ir paverčiant ją šiuolaikine gyvenviete ypatingas dėmesys skirtas ekologiškumui ir natūralumui. Pradėjus plėtoti kompleksą senų pastatų griuvėsiai buvo panaudoti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statybai ir kelių tiesimui. Namų statybai naudojamos ekologiškos ir natūralios medžiagos – natūralaus maumedžio lentos terasoms bei natūralaus degto molio plytos fasadams. Siekiant tausoti išteklius vidiniuose kiemuose reguliuojamas apšvietimas atsižvelgiant į metų sezono ir paros laiką bei specialiuose rezervuaruose kaupiamas lietaus vanduo, kuris naudojamas aplinkos priežiūrai.
Projektas taip pat išsiskiria investicijomis į aplinką, kurios siekia beveik 4 mln. eurų. Vidiniuose namų kiemuose, be fontanų ir vaikų žaidimų aikštelių, sukurti net 45 metrų dirbtinis upelis ir bendruomenės aikštės, greta esančiame pušyne atidarytas skulptūrų-suoliukų parkas, kuriam darbus sukūrė garsūs Lietuvos skulptoriai. Landšafto specialistų komanda pasirūpino, kad gyvenamųjų namų komplekse būtų pasodinta daugiau nei 130 skirtingų rūšių augalų ir medžių.