Top Baneris

Vietoje buvusios ligoninės Vilniaus centre – išskirtinių butų projektas

2021 balandžio 12 d.
radvilu valda
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vastint Lithuania“ buvusios Raudonojo kryžiaus ligoninės vietoje Vilniuje, tarp Tilto ir Žygimantų gatvių, planuoja statyti išskirtinius daugiabučius, kurių maždaug pusė bus skirta nuomai.

„Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis investicijų į projektą, anksčiau vadintą „Radvilų valda“, BNS neatskleidė. Jis sako, jog čia planuojama statyti didesnius nei rinkos vidurkis butus – apie 100 kv. metrų ir didesnio ploto, taip sukuriant išskirtinę kaimynystę.

„Čia nebus vieno kambario butų po 30–40 kv. metrų – jie visi bus principingai didesni. Daug butų bus skirti šeimoms, ieškančioms namo kvadratūrą atitinkančių butų miesto centre“, – BNS teigė „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis.

Pasak jo, visos grupės Europoje strategija yra intensyvinti gyvenamąją statybą, tačiau kartu orientuotis ir į jos nuomą, todėl ne mažiau kaip 50 proc. butų bus ne parduodami, o nuomojami: „Vakarietiškai, su administratoriumi, kaip Berlyne ar Londone.“

Įmonės užsakymu bendrovės „Renova“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog ligoninės pastatus ketinama pertvarkyti į trijų–keturių aukštų daugiabučius su maždaug 75 butais, poilsio ir komercinėms patalpomis prie gatvės.

Dalį ligoninės pastatų ketinama griauti, dalį rekonstruoti. Po keturių korpusų pastatu ketinama įrengti 110 vietų automobilių aikštelę.

Be šių projektų, čia dar turėtų iškilti viešbutis ir konversijos būdu pastatyti daugiabučiai.

Pasak K. Vedeckio, dalis administracinių patalpų bus parduodama, dalis nuomojama, o su atskiru įėjimu numatytos poilsio patalpos atsirado supratus, kad cokolinis aukštas nėra tinkamas gyventi, todėl čia taip pat galėtų atsirasti mini biurai ar nuomojami kambariai.

„Dėl vertingų savybių turinčių pastatų yra jautresnė zona, todėl jai reikia papildomai pasiruošti. Pavyzdžiui, šalia Tiškevičių rūmų esantis parkas su viešbučiu bus viešas, nes ten bus eksponuojami teritorijoje atrasti archeologiniai radiniai, o gyvenamosios zonos bus šiek uždaresnės gerbiant žmonių privatumą, padariusių reikšmingas investicijas. Kvartalas yra žavingas tuo, kad yra galimybių skirtingais režimais jį administruoti“, – aiškino K.Vedeckis.

radvilu valda2
Projekto vizual.

Anot K. Vedeckio, projektų techninį projektą tikimasi parengti šiais metais.

„Idealiu atveju darbus šioje teritorijos dalyje, kuri sudaro apie 50 proc. mūsų turimo ploto, ketinama pradėti metų pabaigoje, užbaigti etapą – iki 2023 metų pabaigos“, – sakė K. Vedeckis.

Anot jo, visą teritoriją bendrovė planuoja pertvarkyti apie 2024 metus.

„Vastint Lithuania“ buvusios ligoninės teritoriją už 12,35 mln. eurų iš Turto banko įsigijo 2016 metais. Tuomet skelbta, jog bendrovė planuoja įgyvendinti jau parengto projekto „Radvilų valda“ sprendinius, tačiau galutinai nebuvo apsisprendusi dėl visų objektų paskirties.

raudonojo kryziaus ligonine vilniuje zygimantu g 5788c8f072dc4

„Mes strategiškai pasirinkome lėtesnį žingsniavimą, nes vien archeologiniams tyrinėjimams užtrukome 1,5 metų, be to, ši teritorija yra kultūros paveldo zonoje, todėl nematėme reikalo forsuoti įvykių. Ir dabar statybų metu gali visko po žeme atsirasti, todėl galimos įvairios korekcijos“, – sakė K. Vedeckis.

Bendrovė 2019 metų vasarą planavo pradėti restauruoti trijų aukštų su mansarda J. Tiškevičiaus žiemos rūmus, kuriuose ketinama įrengti biurus. Planuota, kad dėl darbų specifikos jie vyks ilgiau nei įprastai ir užtruks bent 1,5 metų.

„Tiškevičių rūmams Žygimantų g. 3 esame gavę leidimą tvarkybai, dalis darbų jau yra padaryti – pašalinti avariniai pastato trūkiai, sustiprinti pamatai ir sienos. Dabar laukiame statybos leidimo pilnai rekonstrukcijai, kuris turėtų būti artimiausiu metu“, – sakė K. Vedeckis.

J. Tiškevičiaus žiemos rūmai, statyti 19 amžiuje, įrašyti į Kultūros paveldo registrą.

Visame komplekse Vilniaus centre yra 1,82 ha ploto sklypas, kuriame stovi 16,5 tūkst. kv. metrų ploto pastatai Žygimantų, Radvilų ir Tilto gatvėse. Čia galima pastatyti apie 26,6 tūkst. kv. metrų gyvenamojo bei komercinio ploto.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video