Top Baneris

Vietoj Trakų irklavimo bazės gali iškilti kotedžai (4)

2023 rugsėjo 25 d.
Screenshot 2023 09 25 at 10.34.42
„Vilniaus archprojektas“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Trakų centre, prie Lukos ežero ruošiantis rekonstruoti irklavimo bazę statyboms priešinasi vietos gyventojai. Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius teigia, kad projektas panašesnis į kotedžus, o ne sporto statinį.

„Buvo atkreiptas dėmesys, kad viešas objektas verčiamas privačios paskirties gyvenamuoju galimai namu. (…) Ten suplanuotos gyvenamosios patalpos antrame aukšte, o pirmame aukšte pagal projekto sprendinius buvo palikta tuščia erdvė be jokios paskirties ir, be jokios abejonės, labai nesunku tą tuščią, niekaip nesuplanuotą erdvę paversti papildomo gyvenamojo ploto patalpom – virtuve ar svetaine su gražiu vaizdu į ežerą“, – LRT radijui teigė G. Abaravičius.

„Nesuplanuoti netgi tualetai, kadangi žmonių masė ten turi būti didelė, ne vienas ir ne du turi būti tualetai. Ir dušai nusiprausti, ir inventorių kažkur saugoti“, – pridūrė jis. 

Pastatą projektavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Senato Teisės ir etikos komiteto pirmininkas Gintautas Blažiūnas teigė, kad projekte planuojama irklavimo bazė, o gyventojų nepasitenkinimas galbūt kyla dėl to, kad naujasis statinys kai kuriems gyventojams užstotų ežerą. 

„Toj vietoj jiems namas užstos ežerą, tai natūralu, kad jie yra nepatenkinti. (…) Jeigu jie sugeba organizuoti pasipriešinančią bendruomenę prieš tą namą, tai tegu stovi ta griuvena“, – LRT radijui sakė G. Blažiūnas.

„Ką jie mato, tai čia yra jų problema. (…) Aš atsisakysiu šito projekto, nereikia man tokių projektų, kur nesusitaria užsakovas su gyventojais, su valdžia“, – teigė architektas.

Trakų savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė teigė, kad šioje vietoje turėtų būti sporto paskirties statinys. Tačiau ji pripažino, kad projektas „nelabai atitinka sportiniam inventoriui ir sportiniam statiniui keliamus reikalavimus“.

„Pakoreguotų projektinių pasiūlymų mes taip ir negavome. Manome, kad ateityje, kai investuotojas išsigrynins savo viziją, ją susiderins pagal tiek mūsų, tiek gyventojų matymą, tuomet galbūt ir turėsim tą gražų ir visiems reikalingą statinį“, – LRT radijui teigė D. Daudaitė.

Visuomeninės paskirties sporto bazę valstybei priklausančioje žemėje statys Ukmergės rajone registruota bendrovė „Mudu abu“. Įmonė įkurta 2021 metais. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • SD

  2023-09-29, 0:17  

  Tai palaukit, eigu niekas nenori investuoti į irklavimo bazės atnaujinimą , tai toks baisus pastatas ,tokioje baisioje būklėje ten ir stovės ? Gyventojam kaimynams nerūpi , kad jiems vaizdą užstoja landynė , tik svarbu , kad vaizdo neužstotų naujas pastatas ? Kažkoks atsilikėlių mentalitetas.

 • Ainiai nenusisnekek

  2023-09-26, 20:12  

  Nėra ten nei landynės, nei narkomanų, nei pas tave galvoj kažko likę. Tiesiog senas pastatas, kuris būtų sutvarkytas, jei būtų atitekęs į irkluotojų rankas. Dabar gi “Mudu abudu” – vienas ten dirbantis žmogus pastatys sporto bazę…

 • Be pykčio

  2023-09-26, 14:46  

  Bet tai reikia būtinai brautis į pačias vaizdingiausias vietas, apsitverti tvoromis „Privati valda”, kepti apgailėtinus statinius, subjauroti, užgrobti pakrantę, o po to pabandyk tokius iš ten iškrapštyti.
  Palikite bent kiek gražios vietos ir ateinančiai architektų, statytojų kartai, kuri nebus tokia brutali.

 • Ainiai

  2023-09-25, 14:06  

  bet įdomus kai kurių žmonių mąstymas. Dabar ten visiška landynė, grafičiais ištepliota narkomanų buveinė . Ir tada parko vadovybei, kaimynams viskas gerai . O kai kažkas nori sutvarkyti aplinką , tai tada priešinasi.

Rekomenduojami video