Top Baneris

Vietoj paminklo miesto aikštėje – dekoratyvinė skulptūra Signatarų namams

2017 vasario 14 d.
Skulptorius Algirdas Bosas.
Skulptorius Algirdas Bosas.
Pasidalykite straipsniu

2015 metais Vyriausybei duotą pažadą padovanoti Vilniui paminklą Jonui Basanavičiui koncernas „MG Baltic“ išpildė kiek kitaip – padovanojo Signatarų namams 51 cm aukščio tautos patriarcho bronzinę skulptūrėlę, sukurtą pagal 1926 m. skulptoriaus Rapolo Jakimavičiaus eskizinį modelį.

Sėdinčio J. Basanavičiaus skulptūrai surasta vieta šalia patriarcho darbo stalo jam skirtame muziejaus kambaryje. Signataro skulptūrą pagal jį pažinojusio R. Jakimavičiaus eskizus 2016 metais sukūrė skulptorius Algirdas Bosas.

A. Bosas jau buvo sukūręs ir natūralaus dydžio modelį iš molio, tačiau Vilniaus savivaldybei atsisakius „MG Baltic“ dovanos ir paskelbus naują konkursą J.Basanavičiaus paminklui, jis buvo sunaikintas.

„Kartais svajonės sudūžta, tačiau šiuo atveju mūsų svajonė tiesiog gerokai sumažėjo. Kita vertus, šio kūrinio simbolika ir meninė vertė dėl to nė kiek nenukentėjo, o jos buvimas Signatarų namuose suteikia naujų prasmių. Tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau Vilnius vis dėlto praturtės ir garbingoje vietoje stovinčiu J.Basanavičiaus paminklu“, – skulptūros įteikimo ceremonijoje sakė koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

„Džiaugiuosi, kad verslas supranta būtinybę kalbėti apie savo tautos istoriją, – kalbėjo Nacionalinio muziejaus, kurio pavaldume yra Signatarų namai, direktorė Birutė Kulnytė. – Viliuosi, kad tautos ir valstybės išlikimas globaliame pasaulyje taps vis svarbesnis ir suprantamesnis visiems.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video