Top Baneris

Vietoj „Audėjo“ fabriko Vilniuje – „co-living“ apartamentai

2023 birželio 2 d.
c20 opt1
„Unitectus“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Vilniaus miesto projektai“ priklausanti „Lords LB Special Fund III“ fondui, kurį valdo įmonė „Lords LB Asset Management“ kartu su UAB „Eriadas“, turinčia ilgalaikę daugiabučių namų statybos ir „co-living“ projektų įgyvendinimo patirtį, gavo statybų leidimą statyti ir vystyti apartamentų su papildomo aptarnavimo paslaugomis projektą Vilniuje, Drujos gatvėje, skelbiama pranešime spaudai. 

Buvusių „Audėjo“ fabriko pastatų sostinės Drujos gatvėje netrukus neliks. Šią vasarą juos nugriovus ir paruošus teritoriją bus pradėti pirmojo statybų etapo darbai. Pirmiausia iškils keturi pastatai, kuriuose apartamentai bus ne parduodami, bet nuomojami.  

„Apartamentus išsinuomoję gyventojai turės galimybę naudotis bendromis, tik nuomininkams skirtomis erdvėmis: sporto sale, darbo kambariais, laisvalaikio erdve, poilsio ir susitikimų zona, kurioje bus organizuojami bendruomenės renginiai. Didelis dėmesys bus skiriamas vaikams – jiems numatytos atskiros uždaros ir lauko žaidimų bei susitikimų vietos. Tai bus pirmasis „co-living“ tipo projektas, skirtas jaunoms šeimoms, nuomininkams, ne tik suteikiantis įprasto būsto komfortą, bet ir papildomų paslaugų paketą, bendruomeniškumo, laisvalaikio praleidimo būdų“, – sakė A. Pocienė. 

„Audėjo“ fabriko teritorijoje iki rudens planuojama pakloti pirmųjų daugiabučių pamatus ir dar šiemet iškelti dalį jų konstrukcijų. Per pirmąjį statybų etapą (iki 2025-ųjų IV ketvirčio) bus visiškai įrengti ir apstatyti baldais 257 apartamentai. Projekto metu bus įrengti 1–3 kambarių apartamentai, kurių plotas sieks nuo 29 iki 66 kv. metrų. Viso pirmojo etapo projekto įgyvendinimui bus panaudota beveik 30 mln. eurų investicijų.

„Unitectus“ vizualizacijos

„Džiaugiamės galimybe bendradarbiaujant su „Lords LB Asset Management“ dalyvauti pertvarkant buvusią industrinę „Audėjo“ fabriko teritoriją ir sukurti dar vieną darnią, gyvybingą sostinės vietą“, – sakė bendrovės „Eriadas“ vadovė Vita Žutautaitė. 

Vietoj „Audėjo“ fabriko iškilsiantis kvartalas bus statomas pagal „Breeam New Construction“ standartą. Tai reiškia, kad pastatai jame bus tvarūs, energetiškai efektyvūs ir atitiks tarptautinius tvarumo reikalavimus. 

Tokių statinių eksploatavimas ir priežiūra yra labai efektyvūs, tad ir mokesčiai nuomininkams už komunalines paslaugas bus nedideli. Kartu minėtas standartas garantuoja ir komfortiškas gyvenimo sąlygas, pavyzdžiui, gaivų orą patalpose, patogią infrastruktūrą bei naudojamų medžiagų kokybę. 

c10

„Unitectus“ vizualizacijos


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video