Top Baneris

Viešųjų pirkimų tarnyboje pradeda veikti Darniųjų pirkimų skyrius (1)

2021 liepos 26 d.
prekybos centras zali
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Žengtas svarbus žingsnis skatinant viešuosius darniuosius pirkimus ir tobulinant jų sistemą. Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT) įkurtas Darniųjų pirkimų skyrius, kuris plėtos Darniųjų pirkimų kompetencijų centro idėją ir taps jos pagrindu, sieks glaudesnio bendradarbiavimo su darniųjų pirkimų dalyviais. Apie tai daug buvo kalbama ir šiandien vykusiame renginyje „Darniųjų pirkimų link“.

Per dvejus metus visi viešieji pirkimai Lietuvoje turi tapti žalieji irskatinant juos svarbus vaidmuo tenka VPT. Ji šioje srityje didins perkančiųjų organizacijų ir subjektų, neperkančiųjų organizacijų, kurios įgyvendina pažangos lėšomis finansuojamas priemones ar projektus, kompetenciją, stebės žaliųjų pirkimų pažangą, sistemins informaciją, užtikrins tinkamą konsultavimą, apmokymą.

„VPT įkūrus Darniųjų pirkimų skyrių, tuo pačiu metu ėmėmės lyderystės ir iniciatyvos siekiant glaudesnio ryšio su darniųjų viešųjų pirkimų dalyviais. Noriu akcentuoti, kad jie kviečiami ne tik teikti savo klausimus, bet ir drauge su mūsų specialistais ieškoti atsakymų, diskutuoti, o taip pat ir mokytis vieniems iš kitų. Šiandien vykęs renginys buvo tik viena iš sudedamųjų dalių, padedančių kurti bendradarbiavimo pagrindą ir duodančių impulsą tolimesnei Darniųjų pirkimų skyriaus veiklai“, – sako VPT direktorius Darius Vedrickas.

„Pavasarį buvo priimti Vyriausybės nutarimai, skirti žaliųjų pirkimų sistemai tobulinti, taip pat pakeisti žaliųjų pirkimų reikalavimai. Šį rudenį perkančiąsias organizacijas raginame žaliųjų pirkimų dalį didinti iki 10 proc. viešųjų pirkimų, kitais metais kartelė keliama iki 50 proc., 2023 m. – iki  100 proc. Tai ne iliuzija, galima pasirinkti gana platų spektrą galimybių, kaip pirkti žaliai, todėl siūlau nepasižiūrėti į tai formaliai, konsultuotis su VPT, teikti pastabas, kaip tobulinti esamas tvarkas, kriterijus“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Ambicingus nacionalinius žaliųjų viešųjų pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus Vyriausybė patvirtino birželį, skatindama, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai.

Renginyje dalyvavo atstovai iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Asociacijos Infobalt, VšĮ „Plačiajuostis internetas“, Norvegijos darniųjų pirkimų kompetencijų centro, programos „Kurk Lietuvai“ bei VPT Darniųjų pirkimų skyriaus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Karolis

    2021-08-03, 12:34  

    Matyt kažkas žolytės prisirūkė, kad atitrūko nuo realybės žemėje. Mes mokame tik darniai griauti nepastatant nieko gražaus. Mes bandome kažką siūlyti, kažką panašaus į rojų, deja tik po mirties. Religijos skatina tik melstis ir šlovinti , kad palaima mus apgaubtų. Ir tuo pačiu atiminėjami vaikai iš šeimų pažeidžiant jų psichiką, bet nieko nedarant, kad tokių priežasčių nebūtų. Ir tuo pačiu žmogų atitolindami nuo tų pačių siūlomų DARNUMŲ, nes čia nematyti , kur tas žmogus galėtų bent išreikšti SAVAS mintis

Rekomenduojami video