Top Baneris

Viešųjų pastatų modernizacijai – papildoma injekcija

2016 spalio 15 d.
K. Mačiūno nuotr.
K. Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dėl lėšų stygiaus praėjusiais metais strigo daugiabučių modernizacija, šįmet, pritrūkus lėšų pradėtų modernizuoti viešųjų pastatų renovacijos darbams apmokėti, iš Klimato kaitos specialiosios programos, kurią administruoja Aplinkos ministerija, taip pat papildomai skirta 8,6 mln. eurų.

Šiuo metu iš šios programos lėšų modernizuojami 78 visuomeninės paskirties pastatai, priklausantys valstybei ir savivaldybėms. Daugiausia – švietimo įstaigos. Papildomai skyrus 8,6 mln. eurų, pradėtoms renovuoti mokykloms, vaikų darželiams, ligoninėms nebegresia pavojus likti su išmontuotomis senomis ir neįrengtomis naujomis šildymo sistemomis. Bus užbaigti ir apmokėti fasadų šiltinimo, stogų ir langų keitimo darbai.

Pernai iš Klimato kaitos specialiosios programos projektams paremti iš viso buvo išmokėta 43,6 mln. eurų. Beveik pusė šios sumos – 20,3 mln. eurų – panaudota daugiabučių namų renovacijai didinant jų energinį efektyvumą paremti. Šias lėšas Būsto energijos taupymo agentūra išmokėjo renovacijos projektų vykdytojams.

Parama viešiesiems pastatams atnaujinti skiriama per Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Pernai šiems pastatams renovuoti išmokėta 12,5 mln. eurų, biokuro katilams diegti ir biokuro ruošai modernizuoti – 7 mln. eurų, fiziniams asmenims (namui atnaujinti ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams diegti) – 0,8 mln. eurų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video