Top Baneris

Viešoji ir privati partnerystė: verslui patikėtas dar vienas reikšmingas projektas

2016 vasario 21 d.
policijos komisariatas 1
policija.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės (VPSP) būdu įgyvendintų projektų sąrašą po kelerių metų papildys dar vienas. Paskelbta, kad komercinis bankas nekilnojamojo turto ir plėtros grupės „MG Valda“ įmonei „PPP projektas“ suteikė 12,5 mln. eurų paskolą naujo komisariato ir areštinės Vilniuje statybų projektui įgyvendinti VPSP būdu.

Nors Lietuvoje VPSP būdu įgyvendintų projektų vos keletas, verslas, „MG Valdos“ generalinės direktorės Sigitos Survilaitės–Mekionienės vertinimu, jau pasiruošęs glaudžiau bendradarbiauti su valstybe ir perduoti sukauptą patirtį, tad per artimiausius metus tokių projektų turėtų daugėti.

Skaičiuojama, kad bendra šio projekto vertė sieks 56 mln. eurų. Areštinę ir komisariatą Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui tikimasi perleisti per trejus metus. Dar 15 metų bendrovė „PPP projektas“ objektą prižiūrės ir eksploatuos – teiks valymo, teritorijos tvarkymo, komunalinių paslaugų, inžinerinių, apsaugos ir kt. sistemų priežiūros, sulaikytų asmenų maitinimo ir kitas paslaugas, taip pat atnaujins sistemas.

Vilniaus 1-ojo policijos komisariato pastatas bus statomas P. Vileišio, o areštinė – Birželio 23-iosios gatvėje. Pastaroji bus sujungta su 2005 metais rekonstruotu Vilniaus VPK pastatu. Naujajame policijos komisariate bus įrengta apie 180 darbo vietų. Preliminarus bendras pastato plotas 2,71 tūkst. kv. metrų, o areštinės – 5,44 tūkst. kv. metrų.

VPSP pradininkas Lietuvoje – sostinės Balsių mokyklos statybos projektas, įgyvendintas 2010–2011 metais, vėliau realizuotas dar vienas – Palangos aplinkkelio projektas.

Žurnale „Statyba ir architektūra“ (2015 m. Nr. 8) klausėme specialistų, ko stinga, kad į VPSP būdu įgyvendintus projektus ne tik verslas, bet ir valdžia vis dar žiūri su atsarga.

Straipsnį skaitykite: Viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimas: laukiama proveržio


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video