Top Baneris

Viešbutis „Monist“: apie maistą, poilsį, žemiškas ir kosmines erdves

2023 spalio 5 d.
Monist ┬®Norbert Tukaj 4815 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Pavadinimas: Viešbučio „Monist“ interjero dizainas 

Vieta: Vytauto g. 88A, Palanga

Užsakovas: „SPA Vilnius“

Generalinis rangovas: UAB „Eika”

Interjero dizainas: „YES.design.architecture” 

Techninė dalis: Gintė Pamerneckienė, Asta Imbrasienė

Plotas: apie 2000 m2

Metai: 2023

Nuotraukos: Norbert Tukaj

Po ilgos dienos prie jūros, pasivaikščiojimų pušynuose ir bendravimo norisi nenutraukiamai tęsti poilsį ir nesileisti į kompromisus dėl vietos nakvynei. Ten, kur lankytojai grįžta ramiai praleisti vakarą, skaniai pavalgyti ir kokybiškai pailsėti. Nedidelė, tačiau jauki ir moderni vieta pasirūpins kokybiška lankytojų patirtimi. Tikras poilsis prasideda nuo besąlygiško grįžimo į save, leidimo kūnui, protui ir sielai pabūti vienu. Naujojo viešbučio pajūryje pavadinimas „Monist“, kilęs iš monizmo, atspindi holistinį požiūrį į aplinką ir žmogų, kur viskas sugrįžta į vieną. Šia filosofija apgaubtos erdvės leidžia lankytojui atitrūkti nuo aplinkinio triukšmo ir pasinerti į save bei visavertį poilsį.

Kokios erdvės reikia poilsiui gamtos apsuptyje?

Interjero dizainerių bendradarbiavimas su „SPA Vilnius“ – jau ne pirmas, tačiau šį kartą norėta išsiskirti iš tradicinio ir atpažįstamo tinklinio viešbučio įvaizdžio. Naujose erdvėse siekta sukurti artimą Palangai, pajūrio kurortui būdingą atmosferą, kuri glaudžiau sietųsi su poilsiu ir atostogomis. Nors komanda buvo ta pati, visgi teko paplušėti kuriant naują įvaizdį. „Projektavimo metu, kitaip nei kituose projektuose, užsakovai suteikė daug laisvės kurti. Buvo suderinta pirminė idėja, kuri sukosi aplink harmoniją, balansą ir natūralumą, o renkant medžiagas, spalvas ir kitas detales jie dalyvavo minimaliai. Todėl buvo itin smagu kūrybiškai ir laisvai pasireikšti“, – kalba viena interjero dizainerių Indrė Sangus.

Pastatas, kuriame įsikūrė naujasis viešbutis su spa, buvo pastatytas kiek anksčiau, tačiau jo eksterjero įvaizdis dalinai nustatė koncepcijos formavimo gaires. Dizaineres įkvėpė jo organiškumas, medžio apdaila. Prie to prisidėjo ir rinkodaros komandos pageidavimas akcentuoti natūralumą bei harmoniją. Po truputį kaupėsi idėjų kalnelis, iš kurio kūrėjoms pavyko išgryninti gana paprastą, tačiau jaukų interjero dizainą, kuris taip pat būtų funkcionalus. „Viskas ir buvo apie tai, – kalba dizainerė, – harmoniją, neperkrautas erdves, kurios vietoje to, kad apsunkintų galvą, leistų pailsėti. Kadangi studijoje dažnai dirbame prie įmantrių ir prabangių interjerų, buvo smagu paįvairinti ir sukurti žemišką bei paprastą dizainą.“

Kalbant apie tvarų interjerą, dizainerės manymu, Lietuvai dar reikia „priaugti“ prie šios minties, tačiau ši tema tampa vis labiau aktuali architektams. „Kol kas nėra įgyvendinama itin daug inovatyvių sprendimų ar integruojami perdirbtų medžiagų baldai ir pan., o dabar darome daugiausia, ką galime. Mūsų požiūris – įgyvendinti ilgalaikius sprendimus, kurių (dėl mados tendencijų, susidėvėjimo ir kt. priežasčių) nesinorėtų keisti ir atnaujinti po kelių metų, o tai jau yra pirmas žingsnis tvarumo link“, – sako I. Sangus. Kūrėjos vadovavosi minimalių sąnaudų logika: interjero erdvės nėra perkrautos nereikalingais elementais, išlaikomas ilgaamžiškas stilius, pirmenybė teikiama vietiniams gamintojams. Parinkta apdaila tarnauja ilgai, kadangi vyrauja natūralios medžiagos: medis, metalas, akmuo, kurios stilingai ir gražiai „sensta“.

Monist ┬®Norbert Tukaj 4829
Dizaineres įkvėpė pastato architektūros organiškumas, medžio apdaila.

Pagrindinės minties užmojį atspindėjo skrupulingai apgalvotos detalės

Atkeliavusius į „Monist“ viešbutį svečius pasitinka vestibiulyje įrengta išskirtinė zona aplink centrinį židinį, kuris tarsi virsmo ašis pritraukia žmones prisėsti, atsipūsti ir pasimėgauti stilingai įrengta aplinka. Didelis, nuo lubų kabantis, juodo metalo židinys iš karto pritraukia lankytojų dėmesį. Aplink pastebima nemažai natūralumo, medinės grindys, akmuo, lino audiniai, tokia pati stilistika vyrauja ir kitose erdvėse, viešbučio kambariuose.

Siekdamos unikalaus įvaizdžio dizainerės rinkosi viešbučio kambariui netipinius sprendimus: vietoje įprasto medžiaginio lovos atlošo – natūrali medžio faneruotė, standartinį platų lovos staliuką pakeitė mažas, apie 10–12 cm dydžio staliukas, ant kurio lieka vietos tik būtiniausiems smulkiems daiktas, jokio viešbučio telefono, žadintuvo ir papildomos „apkrovos“ daiktais bei rūpesčiais. Išskirtinis integruotų baldų pasirinkimas suteikia erdvės ir papildomo žavesio. Minibaras, dekoruotas sendinto metalo plokštėmis, pakabintas ant sienos pats vienas, todėl iškart patraukia akį. Vienas didžiausių „galvos skausmų“ mažuose viešbučių kambariuose – estetiška ir funkcionali spinta, kuri užima nemažai vietos. Nuspręsta siekti lakoniško įvaizdžio, kuris vizualiai padidintų erdvę, todėl buvo parinkti visiškai veidrodiniai spintos fasadai be papildomų elementų.

Vonios estetinis išpildymas taip pat atspindi minimalizmo ir natūralumo koncepciją. Natūralios medžiagos, elegantiški juodi elementai ir neapkrauta erdvė. Vietoje tradicinių plytelių, sienų apdailai dizainerės rinkosi teptą dangą, vengiant papildomų siūlių ritmo sukurtas vientisas bei tolygus vaizdas. Grindų apdailai parinktos didelio gabarito šviesios akmens plytelės, priderintos prie praustuvų stalviršio. Interjere buvo apgalvotos smulkiausios detalės, tačiau sukurtas įvaizdis – minimalus ir neapkrautas.

Monist ┬®Norbert Tukaj 4499

Kūrėjos vadovavosi minimalių sąnaudų logika: interjero erdvės nėra perkrautos nereikalingais elementais, išlaikomas ilgaamžiškas stilius, pirmenybė teikiama vietiniams gamintojams.

Visapusiška poilsio kelionė viešbutyje „Monist“

Funkcinė programa yra gana paprasta: viešbučio kambariai, spa, kelios masažo patalpos, vestibiulis ir restoranas. To paties pavadinimo restorane svečių lauks išskirtinis meniu, skiriantis dėmesį sezoniškumui, tradicijoms ir vietinei ekologiškai produkcijai bei praturtinantis jų poilsio patirtį.

Skonių kelionę praplės galimybė kokybiškai atsipalaiduoti viešbučio spa zonoje, įrengtoje rūsyje. „Dažnai į rūsio patalpas žmonės žiūri skeptiškai, sudėtinga juos ten pritraukti, tačiau mes tokią erdvę išnaudojome ir pavertėme privalumu, – apie spa zoną kalbą I. Sangus, – norėjome sustiprinti tarsi urvo įspūdį.“ Spa zonos apdaila – tamsi, juodos sienos, lubos, tamsiai pilkos akmens masės grindų plytelės ir minimalus apšvietimas. Šią erdvę vainikavo pagrindinis interjero akcentas – stambi mėnulio dekoracija ant sienos. „Pradžioje buvo minčių atvaizduoti tam tikrus jūros vaizdus, tačiau vėliau pagalvojome, kad norėdami pamatyti gamtą svečiai galės nukeliauti prie šalia esančios jūros. Todėl norėjome sukurti visiškai kontrastingą atmosferos įspūdį, tarsi atsidurtum kosmose, visiškai izoliuotas nuo aplinkos dirgiklių ir pasinertum į kokybišką poilsį. – pasakoja dizainerė. – Apie tai ir yra šis projektas: maistą, kokybišką poilsį ir lengvumo pojūtį.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video