Top Baneris

Viešbučio žvilgsniui atverti – kokybiški langai ir vitrinos

2020 spalio 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Įmonė „Durų sistemos“ pasirūpino viešbučio „Moxy“ langų ir vitrinų įstiklinimu. Profesionalams patikėtas uždavinys – dirbti laikantis aukščiausios kokybės reikalavimų.

Įmonės direktorius Algirdas Rutkauskas pasakoja, kad tai ne pirmas kartas, kai jų įmonei tenka atlikti darbus, susijusius su šioje vietoje stovinčiu pastatu. Prieš keletą dešimtmečių įmonės komanda rūpinosi pramogų ir laisvalaikio centro „Sostinė“ langų ir vitrinų gamyba bei montavimu. Senąjį pastatą pakeitus viešbučiui, įmonė ir vėl ėmėsi panašios užduoties – įstiklinti langus ir pirmo aukšto vitrinas su lenktais stiklo paketais.

A. Rutkauskas pabrėžia, kad darbų kokybei keliami reikalavimai buvo ypač griežti. Todėl techninė priežiūra buvo labai atidi. Teko kruopščiai tikrinti šiltinimo sluoksnius, jungtis, užtikrinti, kad neprapūstų vėjas, nesikauptų drėgmė, nebūtų nei menkiausių šilumos nuostolių. Nors įmonei su užduotimi pavyko sėkmingai susidoroti iš pat pirmo karto, direktorius pripažįsta, kad sujungimo mazgų sprendiniai, palyginti su kitais objektais, buvo sudėtingi.

Viešbučio vietose, esančiose arčiausiai kitų pastatų, specialistai sumontavo ugniai atsparius langus, kad kilus gaisrui ugnis nepersimestų į kaimyninius pastatus.

Įmonės vadovas teigia, kad kiekvienam objektui tenka gaminti gaminius, turinčius vis skirtingą funkciją: „Vienur langai turi sulaikyti dūmus, kitur – saulę, dar kitur – užsispausti pučiant vėjui.“ Automatizuotam projektavimui įmonė naudojo programinę įrangą „Reynaers“. Viešbučio funkcija nulėmė dalį specifinių reikalavimų: dėl svečių saugumo netiko įprastai atidaromi langai, jie galėjo būti tik su vėdinimo režimu. Šiai užduočiai įgyvendinti įmonė iš Anglijos parsisiuntė specialius mechanizmus.

Tačiau sudėtingiausia buvo pati statinio miesto centre vieta. „Pastatas įspraustas tankiai užstatytoje vietoje, todėl net nebuvo normalios statybų aikštelės. Medžiagas reikėjo tiekti realiu laiku, atvežus langus iškart montuoti, nes nebuvo kur sudėti. Turėjome viską ceche išrūšiuoti, iškrovus iš mašinos – iškart į angas. Iškrovimui turėjome 10 minučių, iš paskos važiuodavo santechnikai, elektrikai“, – apsunkintą darbų eigą komentavo įmonės direktorius.

Tačiau toks darbo organizavimas ir darbai statybų aikštelėje suteikė naudingos, išskirtinės patirties. Vertinant iš organizacinės pusės, komandai teko labiau susikaupti, nes daug kas vyko iš anksto to nenumačius.

Įmonė „Durų sistemos“ turi labai didelę berėmio grūdintojo stiklo konstrukcijų projektavimo ir gamybos patirtį Lietuvoje. Ji atlieka berėmio ir aliuminio stiklo konstrukcijų projektavimo ir montavimo darbus tiek vidaus patalpose, tiek išorės fasaduose.

Duru sistemos logo

UAB „Durų sistemos ir Ko“

Draugystės g. 17, LT-51229 Kaunas

Mob. +370 610 33 380

www.durusistemos.lt

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video