Top Baneris

„Vienybės“ aikštė – naujas traukos centras Kaune

2019 gruodžio 18 d.
Mapei - Vienybės Aikštė
MAPEI atstovas Lietuvoje – bendrovė „Velve M.S.T.“
Pasidalykite straipsniu

Atnaujinama Kauno „Vienybės“ aikštė – viena didžiausių investicijų į viešąsias erdves ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Ši atnaujinta erdvė pretenduoja tapti vienu pagrindinių miesto traukos centrų.

Iššūkiai montuojant grindinio elementus

„Vienybės“ aikštės vienas pagrindinių akcentų – masyvios didelio formato granitinės grindinio plokštės. Nenuostabu, kad, siekiant kokybiškai sukloti tokį grindinį, teko įveikti ne vieną iššūkį. Ne išimtis ir teisingai pasirinkta klojimo technologija. Kaip teigia MAPEI statybinės chemijos koncernui Lietuvoje atstovaujančios įmonės „Velve M.S.T.“ projektų vadovas inžinierius Artūras Ručinskas, tenka atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, galinčius sukelti grindinių irimą ir eroziją bei sutrumpinti jų tarnavimo laiką.

Mechaniniai poveikiai ir apkrovos: nuolatinis pėsčiųjų ir automobilių (taip pat sunkiasvorių) eismas sukelia ardančius gniuždomuosius (pėsčiųjų ir autotransporto priemonių svoris) ir tempiamuosius (autotransporto manevravimas, įsibėgėjimas ir stabdymas ir pan.) poveikius grindinio konstrukcijoje. Šie poveikiai įgauna ypač stiprų ardantį efektą, jei grindinys sumontuotas ant netinkamo pagrindo, o akmenų tarpai užpildyti mechaniškai silpnais ir aplinkos poveikiui neatspariais mišiniais.

20190710 100856

20190710 111838

Projektavimas ir įrengimas: šiuolaikiški grindiniai turi būti projektuojami ir įrengiami siekiant gauti kuo ilgaamžiškesnį eksploatuojamą paviršių. Todėl svarbu parinkti ne tik ilgaamžes ir atsparias medžiagas, bet ir laikytis teisingos tokių konstrukcijų įrengimo technologijos. Priešingu atveju įrengto grindinio eksploatavimo laikas gali gerokai sutrumpėti.

Ledo tirpinimo druskų, šildymo ir šaldymo ciklų poveikis: kombinuotas ledo tirpinimo druskų (kalcio ir natrio chloridai), užšalimo ir atšilimo ciklų poveikis sukelia grindinyje susitraukimo ir išsiplėtimo deformacijas, grindinio elementų bei pagrindo eroziją ir irimą.

MAPEI MAPESTONE sistema – ilgaamžis ir aplinkos poveikiui atsparus grindinys

Atsižvelgus į projekto specifiką ir mastą, granitui montuoti pasirinkta MAPEI MAPESTONE sistema. Šis kompleksinis sprendimas yra racionalus siekiant gauti ilgaamžį, aplinkos, mechaniniams ir ledo tirpinimo druskų poveikiams atsparų grindinį, kurio principas – ilgaamžė ir monolitinė grindinio struktūra. MAPEI laboratorijose sukurti aukščiausios kokybės, didelio gniuždomojo stiprio ir cheminio atsparumo cementiniai mišiniai (MAPESTONE TFB 60, MAPESTONE PFS 2 VISCO ir kt.) tinkami naudoti pagal XF4 ir XS3 poveikio klasės apibrėžiamas sąlygas, t. y. zonose, kurios nuolat veikiamos ledo tirpinimo druskų, ciklinės šilumos ir šalčio, sausos ir drėgnos aplinkos.

Granito montavimo darbus atliekančios įmonės „Gevalda“ projektų vadovo Jono Dogelio teigimu, ne ką mažesnę įtaką šios sistemos pasirinkimui turėjo ir faktas, kad visi mišiniai lengvai naudojami – juos tereikia sumaišyti su vandeniu laikantis gamintojo nurodytų proporcijų. Ypač naudingi buvo ir praktiniai mokymai, kuriuos, kartu su technologais iš MAPEI gamyklų Italijoje ir Norvegijoje, organizavo įmonė „Velve M.S.T.“. Šie mokymai „Gevaldos“ kolektyvui leido ne tik praktiškai susipažinti su sistemos įrengimo eiga, bet ir iš anksto numatyti bei išspręsti problemines situacijas, kurios gali iškilti objekte.

Kiti objekte panaudoti MAPEI sprendiniai
    • Fontano ir GB laiptų zonose pagrindams papildomai apsaugoti ir granitui montuoti naudota elastingos hidroizoliacijos sistema MAPELASTIC, kartu su dvikomponenčias cementiniais klijais ELASTORAPID.
    • Temperatūrinės siūlės sandarintos elastingais poliuretaniniais MAPEFLEX serijos sandarikliais.
    • Po aikšte esančios daugiaaukštės automobilių aikštelės GB kolonoms stiprinti panaudota kompozitinė anglies pluošto (CFRP) audinio sistema MAPEWRAP.

 

MAPEI

Išskirtinis MAPEI atstovas Lietuvoje – bendrovė „Velve M.S.T.“

Lakūnų g. 24A, LT-09108, Vilnius

El. p. info@velvemst.lt

www.mapei.lt

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video