Top Baneris

Vienas tvariausių „Foster + Partners“ projektų – rekonstruotas biurų pastatas Ispanijoje

2022 birželio 30 d.
Tvarus biurasTik SA
„Foster + Partners“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ombú – biurų pastatas Ispanijos infrastruktūros ir energetikos bendrovei ACCIONA – oficialiai atidarytas. Šis atnaujinimo projektas įkvepia naują gyvybę istoriniam pramoniniam pastatui Madride, demonstruoja tvarų pakartotinio pastato panaudojimo ir jo apylinkių atgaivinimo pavyzdį. Projektas, kuris apima daugiau nei 10 000 kvadratinių metrų naujų biuro patalpų, sujungia privačią ir valstybinę žemę panaudojant apželdinimus, kurie tęsiasi iki gretimos Méndez Álvaro stoties.

Normanas Fosteris, „Foster + Partners“ įkūrėjas, sako: „Ombú pramoninę dykvietę paverčia nauju miesto sodu. Dėl palankaus Madrido klimato darbo vietos gali būti tiek lauke, tiek viduje, sukuriant lankstų ir pageidaujamą gyvenimo būdą. Natūralios medžiagos įkomponuojamos į esamą pastatą, prisideda prie biofilinių erdvių, kurios yra naudingos gerovei ir produktyvumui, kūrimo.“

ombu office building foster plus partners 4
„Foster + Partners“ nuotr.

Iš pradžių 1905 m. pastatytas architekto Luiso de Landecho, pastatas kadaise tiekė energiją aplinkinėms vietovėms. Vėliau jis buvo nenaudojamas, kol ACCIONA jį įsigijo 2017 m., išgelbėdama jį nuo griovimo – pastaraisiais metais tokį likimą išgyveno ir kiti panašūs statiniai šioje vietovėje. Projekte išnaudojama esama laikanti konstrukcija. Istorinis pastato apvalkalas buvo restauruotas siekiant išsaugoti daugiau nei 10 000 tonų originalių plytų ir sumažinti poveikį aplinkai.

ombu office building foster plus partners 12
„Foster + Partners“ nuotr.

Lengva nauja konstrukcija, įterpta erdvėje, yra pagaminta iš tvariai gaunamos, vietinių miškų medienos ir suteikia erdvinio lankstumo, kartu integruojant apšvietimą, vėdinimą ir kitus patogumus. Medinė konstrukcija sutaupo daugiau nei 1600 tonų CO2, yra perdirbama ir išardoma. Centrinis stoglangis įneša į vidų natūralios šviesos, todėl sumažėja dirbtinio apšvietimo poreikis, o įstiklinant panaudotos fotovoltinės technologijos, generuojančios elektrą.

 „Naujasis dizainas išlaiko ir pagerina originalią mūro struktūrą, kartu atnaujina kitus pastato aspektus ir prailgina jo eksploatavimo laiką, sukuria naujas lanksčias darbo vietas ir tvarų palikimą.“- sako projekto autoriai, „Foster + Partners“ architektai.

ombu office building foster plus partners 13
„Foster + Partners“ nuotr.

Atsižvelgiant į Madrido klimato privalumus, suprojektuotas naujas vidinis kiemas leidžia patogiai dirbti lauke. Kiemas jungiasi su dideliu 12 400 kvadratinių metrų parku su 350 medžių, lauko darbo erdvėmis ir neoficialiems susitikimams skirtomis erdvėmis, apjuostomis žalia medžių laja. Vietinės rūšys buvo kruopščiai atrinktos siekiant sumažinti vandens suvartojimą, kuris bus gaunamas iš vietinių šaltinių. Nauja žalia, viešoji erdvė jungia pastatą su supančia aplinka ir bendruomene. Įsikūręs gyvybingame Arganzuela rajone, Ombú taip pat turi tiesioginę prieigą prie geležinkelių ir autobusų tinklų, todėl darbuotojai skatinami keliauti viešuoju transportu.

Kaip vieną iš tvariausių „Foster + Partners“ projektų, Ombú biurą Pasaulio žaliųjų pastatų tarybai pristatė Chrisas Trottas, Glazgo COP26 tvarumo vadovas. Didžiulis dėmesys buvo skiriamas pastato ekologinio pėdsako koncepcijai. Projekto poveikis buvo kiekybiškai įvertintas ir patobulintas visais plėtros aspektais. Ši rekonstrukcija sumažina anglies dioksido kiekį 25 proc., tuo pačiu numatant būsimą atnaujinimą. Skaičiuojama, kad eksploatacinė energija bus 35 procentais mažesnė nei įprastai.

ombu office building foster plus partners 10

ACCIONA ateities vizija sutampa su „Foster + Partners“  įsipareigojimu kurti individualius dizaino sprendimus, optimizuotus jų veiklai ir planetai. Glaudžiai bendradarbiaujant su ACCIONA ir vietiniais Ortiz León architektais, projekte tvarumas buvo sprendžiamas visapusiškai, kad būtų įgyvendintas šis unikalus projektas ir atgaivinta aplinkinė teritorija.

ombu office building foster plus partners 9
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video