Top Baneris

Vieną „Dangės krantinių“ pastatų papuošė Autentiškumo ženklas

2017 spalio 18 d.
„Dangės krantinės“
Bendrovės „Inreal“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ant bendrovės „Inreal“ plėtojamo „Dangės krantinių“ (Turgaus g. 37A) projekto fasado atidengtas Autentiškumo ženklas. Šiuo ženklu ir sertifikatu apdovanojami autentiškai atkurti pastatai, išsaugoję unikalias istorines savybes, pritaikant juos naujam gyvenimui.

„Klaipėda gali didžiuotis išskirtinai jaukiu senamiesčiu, menančiu turtingą miesto istoriją. Todėl džiugu, kad ir Klaipėdos širdyje investuojantys verslininkai suvokia istorinės miesto dalies svarbą bei jautrumą ir siekia išsaugoti tai, kas yra autentiška ir labai vertinga. Kuriant ypatingoje vietoje – būtini ir ypatingi sprendimai, o tokių projektų įgyvendinimas – įrodymas, kad tikrai įmanoma sukurti šių laikų kokybę deramą pagarbą atiduodant istoriniam palikimui“, – kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Projektas „Dangės krantinės“ – vienas iš dviejų pirmųjų Autentiškumo ženklu sertifikuotų projektų. Klaipėdos Senamiestyje (Turgaus g. 37A) ant Dangės upės kranto restauruoti-rekonstruoti istoriniai sandėliai. XVI–XVII amžiuje čia stovėjo dvi, vokiečių ir lietuvių bendruomenėms skirtos, bažnyčios.

Dėl strateginių gynybos sumetimų viena jų buvo nugriauta, o kita perkelta. Laikui bėgant gynybinėms sienoms prarandant svarbą, teritorija perduota versliems miestiečiams. Jūros druskos sandėlius čia keitė silkių rūšiavimo sandėliai, o po Antrojo pasaulinio karo čia įsikūrė konditerijos fabrikas. Saldainių fabrikas išsaugojo senąjį sandėlį – buvo paliktos visos XVIII–XIX amžiaus medinės laikančiosios konstrukcijos. Pastatas buvo apmūrytas raudonomis molio plytomis, kurios 2017 metų konversijos metu buvo nuardytos, atidengiant fachverkinės architektūros detales.

Restauruojant-rekonstruojant pastatą išsaugotos vidaus medinių konstruktyvinių rėmų konstrukcijos. Vietoje nuardyto nevertingo raudono mūro kiauto, išorines sienas papuošė klinkerio plytelių apdaila ir būdingi uostamiesčio architektūrai mediniai fachverkai, atkurti pagal išlikusius fragmentus ir analogus. Stogas uždegtas molio čerpėmis. Bendra Turgaus g. 37 ir 37A teritorijos plėtros vertė – 3 mln eurų. 2015 metais už „Danės užutėkio“, o 2016 metais už „Dangės krantinių“ projektus „Inreal“ laimėjo Europos verslo apdovanojimų (European Business Awards) Nacionalinio nugalėtojo titulą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video