Vidaus paviršiai, neišskiriantys lakiųjų organinių junginių

Vidaus paviršiai, neišskiriantys lakiųjų organinių junginių

Higieniška Caparol sienų danga

Kaip tinkamai parinkti sienų dangą patalpoms, kurioms keliami aukšti higienos reikalavimai?

Ligoninės, vaikų darželiai, mokyklos, biurai, maitinimo įstaigos – vietos, kuriose kasdien praeina didelis srautas žmonių ir dėl to tenka dažnai valyti patalpų paviršius, tarp jų ir dažytus. Vidaus dažai paprastai turi nurodytą atsparumo šlapiam trynimui kategoriją. Pirmos kategorijos dažai – atspariausi, tačiau tai nėra vienintelis rodiklis, į kurį reikia atsižvelgti renkantis dažus visuomeninėms patalpoms. Edvardas Labakojis, „Caparol“ techninis vadovas, atkreipia dėmesį į LOJ – lakiųjų organinių junginių – rodiklį ir koks jų kiekis išskiriamas į aplinką. Patalpose, kur praleidžiame daug laiko, sienų paviršiai turėtų būti draugiški žmogaus sveikatai ir neišskirti kenksmingų junginių.

a220727 script lechner 8067 1
Caparol und Disbon

Ekologiniai ženklai

Dažai, kaip ir dauguma kitų produktų, gali būti sertifikuojami ir turėti ekologinį ženklą. Populiariausi ekologiniai ženklai Europoje – „Ecolabel“, „Blue Angel“, „Nordic swan“. „Yra ne vienas kriterijus, pagal kurį suteikiami ekologiniai ženklai. Tai gali būti atsinaujinančių šaltinių naudojimas, pakuočių perdirbimas ar pan., tačiau, renkantis dažus ir kitus vidaus apdailos produktus, itin svarbu atkreipti dėmesį į išskiriamą LOJ kiekį, nes tai veikia ne tik dažytojo, bet ir patalpose vėliau būnančių žmonių sveikatą. Dauguma ekologinių ženklų tiesiog atitinka Europos Sąjungos teisės aktais nustatytas leistinas ribas. Todėl šiuo požiūriu sertifikuotas produktas niekuo nesiskiria nuo tokio sertifikato neturinčio. Europos Sąjungoje dažams yra nustatytas ribinis 30 g/l LOJ kiekis. Ant kiekvieno produkto pakuotės šis dydis yra nurodytas, todėl prieš perkant galima patikrinti“, – patarė E. Labakojis.

Edvardas1

„Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis atkreipia dėmesį į LOJ – lakiųjų organinių junginių – rodiklį ir koks jų kiekis išskiriamas į aplinką. Patalpose, kur praleidžiame daug laiko, sienų paviršiai turėtų būti draugiški žmogaus sveikatai ir neišskirti kenksmingų junginių.

E.L.F. standartas

E.L.F. standartas buvo sukurtas „Caparol“, siekiant užtikrinti, kad visi vidaus dažai atitiktų daug aukštesnę kartelę nei minimalūs reikalavimai. Ilgainiui E.L.F. standartas tapo bendriniu, gerai atpažįstamu vokiškai kalbančiose šalyse. „Caparol“ vidaus dažuose LOJ kiekis tesudaro vos 1 g/l, tai net 30 kartų geriau nei Europos Sąjungos numatyta riba. Pasak „Caparol“ techninio vadovo E. Labakojo, norint sveikatai draugiško paviršiaus, visi vidaus apdailos produktai – gruntas, glaistas, dažai – turi atitikti E.L.F. standartą. „Vidaus patalpoms turime sukūrę E.L.F. produktų sistemą „CapaSol RapidGrund“ gruntą, „RatioSpachtel“ glaistą ir „Caparol“ vidaus dažus. Sisteminiai sprendimai duoda geriausią rezultatą iš patvarumo ir ilgaamžiškumo perspektyvos, taip pat ir iš poveikio sveikatai, nes jei dažai atitiks E.L.F standartą, o po apačia esantis glaistas išskirs daugiau LOJ, efektas bus kur kas mažesnis“, – sako techninis vadovas.

Mokyklų, darželių, gydymo įstaigų sienų paviršius rekomenduojama dengti „Caparol Amphibolin“ arba „Indeko-Plus“ dažais – paviršiai faktiškai neišskiria LOJ ir juos galima plauti naudojant buitines dezinfekcines priemones.

 

handshake PARTNERIO TURINYS

Temos: caparol, Higieniški sienų paviršiai, Sienų dangos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai