Top Baneris

2015 gegužės 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei dvigubai.

Trečią kartą vykusiame kūrybiškame ir azartiškame statybos konkurse dalyvavo 7 komandos. Tiltus statė ne tik studentai, bet ir moksleiviai, jų mokytojas bei VGTU absolventų komanda.

„Smagu, kad į universitete gimusią iniciatyvą šiemet įsitraukė ne tik studentai – moksleiviams buvo įdomu pamatyti ir suprasti, ką ir kaip dirba inžinieriai, o absolventai galėjo praskaidrinti darbinę rutiną ir papramogauti. Iš pasiektų rezultatų matome, kad dalyviai tobulėja, jie ne tik kruopščiai dirba prie savo projektų, bet ir domisi pasauline praktika bei naudojasi studijose įgytomis žiniomis,“ – sakė vienas iš čempionato organizatorių VGTU Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros doktorantas Adas Meškėnas.

Pirmą vietą čempionate užėmė komanda „Špikis“, kurią sudarė VGTU architektūros inžineriją studijuojantys Žygimantas Riauba ir Tomaš Seniut bei miestų inžinerijos studentė Monika Parafinaitytė. Sėkmę statybos iš makaronų konkurse jie bandė jau antrą kartą – praėjusiais metais komandos tiltas atlaikė apie pusšimtį kilogramų.

Cempionato laimetoja komanda Spikis

Antrąją vietą iškovojo komanda „Be 100 (k)g nelūšim“ – jų tiltas atlaikė 188,5 kilogramų apkrovą. VGTU absolventai ir praėjusių metų laimėtojai savo rezultatą pagerino daugiau nei 60 kg. Trečioji vieta atiteko komandai „Kaip pastato, taip ir stovim“. Jos rezultatas – 56,1 kg.

Čempionato dalyviai tiltus konstravo iš pasirinktos formos makaronų ir klijų. Komandoje galėjo būti iki keturių narių, jų tiltas turėjo sverti iki vieno kilogramo, ilgis turėjo neviršyti 1,3 metro, aukštis – 65 centimetrų, o plotis – 13 centimetrų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video