Top Baneris

VGTU Statybos fakulteto studentai motyvuojami NT bendrovės stipendijomis

2017 kovo 17 d.
„Eikos“ nuotr.
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

VGTU Karjeros mugės uždarymo vakaro metu „Eikos“ generalinis direktorius Domas Dargis įteikė jau tradicinėmis tapusias stipendijas pažangiausiems VGTU Statybos fakulteto studentams ir doktorantams. Stipendijos teikiamos ketvirtus metus iš eilės nuo 2014 metų ir yra viena iš „Eikos“ talentų ugdymo strategijos priemonių.

Šiais metais EIKA vardines stipendijas po 350 eurų gavo šeši pirmos ir antros pakopos VGTU Statybos fakultetų studentai ir vienas doktorantas – Vytautas Tamulėnas – 500 eurų stipendiją. Studentai teikia paraiškas stipendijai gauti, jų paraiškas pagal iš anksto paskelbtus kriterijus vertina fakulteto sudaryta komisija. Svarbiausias kriterijus – pažangumas, tačiau įtakos turi ir kita akademinė veikla. Bendro vienerių metų stipendijų krepšelio vertė – 2 600 eurų, per ketverius metus skirta daugiau nei 10 000 eurų. Iš viso per visą laikotarpį stipendijas gavo 20 studentų ir 4 doktorantai.

Pasak „Eikos“ generalinio direktoriaus D. Dargio, statybų rinkai labai svarbios specifinės ir specializuotos techninės žinios, tai, kad darbo rinką pasiektų aukščiausios kompetencijos statybų vadovai, architektai, inžinieriai ar nekilnojamojo turto vadybos specialistai. Jis tikisi, kad stipendijos yra svarbi paskata geriausiems studentams siekti žinių ir ruoštis darbo rinkai.

„Verslo iniciatyva skatinti mūsų studentus vardinėmis stipendijomis mums labai svarbi. Gavę pripažinimą iš „Eikos“, mūsų pažangiausi studentai jaučiasi vertinami ne tik universitete, bet ir už jo ribų. Stipendijos nukreiptos labai tikslingai į Statybos fakultetą, kuriame ruošiami „Eikos“ įmonei reikalingi statybos inžinerijos, statybų technologijų ir nekilnojamojo turto plėtros specialistai. Žinome, jog nemažai statybos fakulteto absolventų sėkmingai dirba minėtoje įmonėje“, – teigia VGTU Statybos fakulteto dekanas Algirdas Juozapaitis.

„Eika“ dar 2012 metais įsteigė „EIKA akademiją“, kurioje studentai gali dirbti ir praktikuotis lanksčiu grafiku. Jie gauna sutartą atlygį bei neįkainojamas praktines žinias. Per 5 metus programoje dalyvavo 23 žmonės, nemažai iš jų buvo „Eikos“ stipendininkų.

„Studentams visada primename, kad statybų sektoriuje teorinės žinios be praktikos yra mažai vertos. Esame organizacija, kuri studentų praktikai, pasirengimui darbui realiuose statybos valdymo projektuose skiriame ypatingą dėmesį. Suteikdami studentams galimybę praktikuotis, siekiame, kad rinkoje dirbtų puikūs specialistai, jie norėtų likti ar grįžti į Lietuvą, tuo pačiu ugdome sau darbuotojus“, – praktikos svarbą atskleidžia D. Dargis.

Šiuo metu bendrovėje „Eika“ dirba trys „EIKA akademikai“ ir vienas stažuotojas iš „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) programos „Talentai Lietuvai“. Šioje programoje „Eika“ dalyvauja jau antrus metus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video