Top Baneris

VGTU architektūros studentai – tarptautinio „DocexDoce“ architektūros konkurso nugalėtojai

2019 balandžio 9 d.
architektūros studentų konkursas
Pasidalykite straipsniu

Įvyko tarptautinis „DocexDoce“ architektūros studentų konkursas, į kurį šiemet įtrauktos Lietuvos aukštosios architektūros mokyklos. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantūros studentai: Dovilė Gudavičiūtė, Eglė Daunoraitė, Kristijonas Nenartavičius, dalyvavę konkurse, laimėjo 1-ąją vietą. Tarptautinė komisija jų darbą išrinkto geriausiu iš daugiau nei 500 konkursui pateiktų darbų.

Konkurso užduočiai buvo pasirinkta teritorija, esanti pačiame Ciuricho centre, šalia upės. Dalyvių buvo prašoma pateikti pasiūlymą „Glubus“ fabrikui, sukurti savo projektą vis dar stovinčio prekybos centro vietoje ir reaguoti į jį supančią aplinką.

VGTU Architektūros fakulteto studentų komanda savo projektą pavadino „Urban Oaze“ ir pasiūlė baseinų idėją. Jie sukūrė kuklų atvirų ir viešų baseinų kompleksą, išsaugodami istorinę miesto architektūrą bei aplinką. Studentų projektu buvo siekiama nukreipti žmogų žvelgti į patrauklius Ciuricho miesto vaizdus, atsiveriančius esant objekte.

Studentai taip pat atsižvelgė į miesto gyventojų susidomėjimą viešosiomis plaukiojimo erdvėmis ir pasiūlė oazę, kurioje būtų galima skirti laiko sau, mėgautis miestu, atsipalaiduoti, atsiplėšti nuo intensyvaus gyvenimo ritmo.

Projekto autoriai teigė, kad, nors ir norėjosi sukurti kažką įspūdingo, bet galiausiai suprato, kad šiai situacijai reikia kuklesnio, nuolankesnio spendimo, kuris reaguotų į aplinką, atspindėtų žmonių poreikius, ko jiems reikia, kokie jų pomėgiai šiame mieste.

VGTU komanda laimėjo piniginį prizą, o apie jų sukurtą projektą parašys 8 architektūros žurnalai, taip pat laimėtojai gaus virtualius BIM kursus. „DocexDoce“ yra įvertintas pasaulyje ir jau trečią kartą organizuojamas „flash“ konkursas išskirtinai studentams.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video