Top Baneris

„Vėtrungių kelias“ kviečia pažinti Lietuvos jūrinio ir pamario krašto kultūros paveldą

2023 balandžio 27 d.
vetrungiu kelias
Šilutės kultūros ir pramogų centro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros pažintinis „Vėtrungių kelias“, kviečiantis keliauti po Mažosios Lietuvos etnografinį regioną, tapo sertifikuotu Lietuvos kultūros keliu. Jam suteiktas nacionalinis kultūros kelio lygmuo. Tokį sprendimą priėmė Kultūros kelių Lietuvoje lygmens nustatymo ir sertifikavimo paraiškų vertinimo ekspertų komisija, įvertinusi Šilutės kultūros ir pramogų centro pateiktą paraišką.

Kultūros kelias yra kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama sukurti ir populiarinti vieną ar kelis su istoriniu keliu, kultūros koncepcija, išskirtinės svarbos asmenybe ar reiškiniu susijusius turizmo maršrutus, reikšmingus puoselėjant europinių vertybių supratimą ir pagarbą joms. „Vėtrungių kelias“ plėtojamas septyniose Mažosios Lietuvos savivaldybėse: Neringos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Šilutės rajono, Pagėgių, Tauragės ir Jurbarko rajonuose.

Komisijos sertifikuotas „Vėtrungių kelias“ orientuotas į Lietuvos jūrinio ir pamario krašto kultūros paveldo atskleidimą, išryškinimą ir išsaugojimą bei jūrinio gyvenimo būdo tradicijų palaikymą. Jūrinė ir pamario kultūra apima laivybos, žvejybos, jūreivystės istorijos veiklas, atsiskleidžia unikaliame gamtiniame ir urbanistiniame kraštovaizdyje. Pamario kultūra taip pat apima unikalią kranto, vandens ir vėjo dermę interpretuojančias kultūros ir meno veiklas. Šio kultūros kelio svarbiausias tikslas – suteikti galimybę kuo daugiau Lietuvos gyventojų atrasti Mažosios Lietuvos regioną kaip išskirtinį pamario kultūros jūrinį kraštą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video