Top Baneris

Verslo pritaikyta VGTU studento inovacija – klimato kontrolės sistema

2014 spalio 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Interneto prieglobos (ang. hosting) paslaugas siūlančioje verslo įmonėje sėkmingai įdiegta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechatronikos absolvento Andriaus Dzedzickio (nuotraukoje) inovacija – mechatroninė klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistema. Tokią sistemą Lietuvos inžinieriai šalies verslininkams pristato pirmą kartą. Iki šiol Lietuvos įmonėse naudotos tik užsienio gamintojų parduodamos klimato kontrolės sistemos.

A. Dzedzickio kurta mechatroninė klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistema reaguoja į temperatūros, drėgmės, triukšmo pokyčius patalpoje, taupo energijos sąnaudas. Ji perspėja patalpos administratorius apie patalpos klimato pokyčius, taip pat, reguliuodama ventiliacijos ir kondicionavimo sistemas, gali užtikrinti pageidaujamą patalpos temperatūrą.

„Kiek teko domėtis, Lietuvos inžinieriai panašių technologijų nėra kūrę, o pasaulyje galima aptikti nemažai alternatyvių, panašias funkcijas turinčių sistemų. Mano sukurtoji, priešingai nei kitos rinkoje esančios sistemos, yra „išmanesnė“ ir apie pokyčius patalpoje gali ne tik perspėti ją prižiūrinčius darbuotojus, bet ir pati pareguliuoti atitinkamas sistemas“, – magistro studijų metu kurtą inovaciją pristatė A. Dzedzickis, šiuo metu tęsiantis studijas VGTU doktorantūroje.

Sistema įrengta patalpoje, kurioje laikoma 30 kompiuterių. Ji matuoja temperatūrą, triukšmo lygį, oro drėgmės, sunaudotos energijos kiekius, gali kontroliuoti ne tik klimatą, bet ir valdyti papildomus įrenginius. Esant poreikiui, į sistemą galima įterpti durų atidarymo, vandens ir dūmų jutiklius bei oro drėgmės valdymo ir apšvietimo lygio matavimo funkcijas.

Tokios klimato valdymo ir energijos sąnaudų kontrolės sistemos ypač svarbios didesnėse serverinėse, kuriose net vieno rodiklio pokytis gali sutrikdyti dešimčių kompiuterių darbą ar juos sugadinti: pakilus temperatūrai, po 10–20 minučių jie pradeda išsijunginėti.

 VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video