Top Baneris

Verslo centrui „Quadrum“ – netradiciniai aplinkos sutvarkymo sprendimai

2016 balandžio 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje baigiamo statyti verslo centro „Quadrum“ vidiniame kieme bus pasodinta trylika Vokietijoje išaugintų pušų, kurių kiekvienos aukštis yra apie 12 metrų, o svoris siekia 3–4 tonas. Modernių verslo pastatų traukos centru tapusiame Konstitucijos prospekte keturaukščio namo aukščio pušys pasirinktos laiką aplenkiant 20–25 metais: verslo centro nuomininkai iškart matys medžius, o ne sodinukus, kurie medžiais taptų tik po kelių dešimtmečių.

Įspūdingo apželdinimo projekto vertė – 130 tūkst. eurų. „Verslo centro „Quadrum“ aplinkos sutvarkymui ieškojome netradicinių, nestandartinių ir neįprastų sprendimų. Ne mažus sodinukus, o jau išaugintus medžius pasirinkome tam, kad jie iškart suteiktų maksimaliai daug žalumos, jaukumo ir klientams nereikėtų dešimtmečiais laukti mūsų idėjų atsiskleidimo. Visoje Europoje yra tik keletas medelynų, kurie specializuojasi augindami itin didelius medžius. Mums šias pušis teko gabenti iš Vokietijos“, – sako bendrovės „Schage Real Estate“ generalinis direktorius Kjetil T. Hanssen.

Paprastoji pušis pasirinkta siekiant sukurti miško mieste įspūdį. Tai – visžalis medis, todėl ir žiemą verslo centro „Quadrum“ erdvėje bus žalumos, o pušų struktūra derės prie švarių linijų pastatų architektūros.

Paprastosios pušys turi naudingų miesto erdvėmis savybių: į orą išskiria baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, tad oras pušynuose daug švaresnis nei kituose miškuose.

Iki Vilniaus persodinti specialiai paruoštos pušys tentinėmis puspriekabėmis buvo vežamos 1450 kilometrų.

Vokietijos medelyne pušys buvo iškastos specialiomis mašinomis, ant šaknų paliekant maždaug 2 metrų skersmens žemės gumulą. Tokio medžio svoris siekia apie 3–4 tonas, į vieną transporto priemonę telpa po vieną ar dvi pušis, priklausomai nuo jų lajos dydžio.

Tam, kad būtų galima persodinti itin didelius ir nebejaunus medžius, jie ruošiami ne vienerius metus: reguliariai persodinami, naudojamos specialios technologijos šaknims formuoti. Tokiam medžiui išauginti reikia 20–25 metų ir daugiau.

Vokietijos medelynai yra pagrindiniai medelynai, aprūpinantys Europos šalis medžiais, skirtais miesto projektams. Medelynas, kuriame buvo auginamos šios pušys, įkurtas 1876 metais ir veikia jau 140 metų.

„Quadrum“ apželdinimo sprendimas unikalus tuo, kad įspūdingo dydžio pušys sodinamos mažoje erdvėje, šalia jau užbaigtų stiklinių fasadų. Planuojama, kad visos trylika pušų bus pasodintos per 5–7 dienas.

Verslo centras „Quadrum“ – įspūdingo dydžio, pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotas administracinių pastatų ansamblis, verslo miestas mieste. Čia įsikūrusios įmonės bus ne tik puikiai matomos, bet ir galės vystyti savo veiklą itin patogioje, verslui ir žmonėms nekenksmingoje aplinkoje. Atsakingą požiūrį į darnią plėtrą, vystant „Quadrum“ verslo miestą, patvirtins BREEAM – žinomiausias prestižinis sertifikatas liudija apie taupų energijos panaudojimą ir socialiai atsakingą aplinkos tausojimą, kurį verslo centre įkūnys geoterminis šildymas, išmaniosios ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, specialios fasado izoliacinės savybės, lietaus vandenį tausojantys stogai bei kitos pažangiausios energijos taupymo technologijos. „Quadrum“ taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, gavusiu šį sertifikatą. Investicijos į šį projektą siekia 75 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video