Top Baneris

Verslo centro U219 statybos baigtos – pastato architektūrą įvertino ir užsienyje

2020 rugsėjo 16 d.
U219
Verslo centras U219 (Norbert Tukaj nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Ukmergės gatvėje, baigtas statyti 8 aukštų verslo centras U219. Projektą įgyvendino ir administruoja AB Panevėžio statybos tresto (PST) įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto plėtojimo bendrovė UAB „Šeškinės projektai“. Šiuo metu išnuomota apie 50 proc. verslo centre esančių patalpų.

Bendras pastato plotas siekia 23 tūkst. kvadratinių metrų, iš jų nuomininkams skirta daugiau nei 15 tūkst. kv. m. Po pastatu įrengta kelių aukštų, 6,4 tūkst. kv. m. ploto požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Iš viso automobiliams pastate ir greta jo skirta 315 parkavimo vietų.

Tarp U219 nuomininkų – AB „Lietuvos geležinkeliai“, didžiausia privati pasaulio farmacijos kompanija „Boehringer Ingelheim“, viena didžiausių Danijos bendrovių „Danfoss“, restoranų ir kino teatrų valdytoja „Apollo Group“, mobiliųjų žaidimų kūrimo studija „Estoty Vilnius“. Taip pat verslo centro patalpose veiks „Kardiolitos“ grožio ir odos klinika, kineziterapijos klinika „Osteomedika“, kavinė „Sugamour“, pietų restoranas „Lunch Up“ ir kt. Pastate įsikūrė ir PST biuras Vilniuje.

Daug dėmesio – sveikai darbo aplinkai

„U219 iškilo šalia vienos ilgiausių Vilniuje Ukmergės gatvės, jungiančios centrinius ir miegamuosius sostinės rajonus, taip pat šiaurinius miesto vartus – magistralinį kelią A2. Tai vienas iš privalumų, kurį vertina nuomininkai – pastato lokacija užtikrina greitą ir patogų susisiekimą tiek su sostinės centru ir kitais rajonais, tiek galimybes sklandžiai vykti į kitus Lietuvos miestus. Be to, verslo centras pastatytas vienoje aukščiausių miesto vietų, tad pro langus atsiveria panoraminiai Vilniaus vaizdai“, – sako Adomas Jokubaitis, PST įmonių grupei priklausančios bendrovės „Šeškinės projektai“ direktorius.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:


NuotraukosautoriusNorbertTukaj1min

Anot jo, dar vienas verslo centro privalumas – modernios, sveiką darbo aplinką kuriančios inžinerinės sistemos. Projektas sieks gauti BREEAM New Construction sertifikatą, kuris patvirtina aukščiausius pastato projektavimo ir statybos standartus, prisidedančius prie aplinkos tausojimo bei sveikos darbo aplinkos. Didelis dėmesys projektuojant U219 skirtas oro kokybės patalpose užtikrinimui, gerąsias tarptautines praktikas atitinkančiam išmaniam apšvietimui, išorinį triukšmą sulaikančiai garso varžai.

Naujame verslo centre nuomininkų patogumui įrengtos laisvalaikio ir poilsio zonos, žaliosios terasos apželdintos vaistažolėmis ir uogų krūmais. Čia dirbantiems sudarytos sąlygos į biurą atvykti dviračiu – pastate yra dviračių saugyklos, persirengimo patalpos su dušais ir drabužių džiovyklomis.

Pastebėtas tarptautiniu lygiu

U219 dar projektinėje stadijoje atkreipė tarptautinės architektų bendruomenės dėmesį. Verslo centras buvo pristatytas lankomiausioje architektūros ir dizaino naujienu platformoje „Archdaily“. Objektas taip pat įtrauktas į knygą „Office Design: Architecture today“ kartu su ryškiausiais naujais biurų pastatais iš viso pasaulio.

NuotraukosautoriusNorbertTukaj3

Verslo centro projektą sukūrė architektūros studija CLOUD (UAB „Cloud architektai“). Studijos partnerė, architektė Jovilė Porvaneckaitė tikisi, kad pastatas taps nauju impulsu Ukmergės gatvės teritorijos plėtrai: „Tai išskirtinis biurų pastatas miestui ir mums patiems kaip autoriams: drąsus, veržlus, tačiau ir urbanistiškai integralus. Verslo centro architektūrinė idėja – lengvai atpažįstamas, turintis aiškią emociją objektas. Jame esantis atriumas vizualiai sujungia viduje ir išorėje vykstantį judėjimą. Pagrindinis akcentas – horizontalus ovalas – tai tartum pastato akis, kuri, žvelgiant iš vidaus, leidžia pajusti gatvės šurmulį bei judėjimą.“

PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje: pagal 2019 m. pardavimo pajamas ji užėmė pirmąją vietą šiame sektoriuje ir pateko į didžiausių šalyje veikiančių verslo įmonių šimtuką. PST įmonių grupėje šiuo metu dirba daugiau nei 1000 žmonių, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos pernai siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais.

DJI 0099 maz

DJI 0162 maz


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video