Top Baneris

Verslo centro „Quadrum“ patalpas puoš Lietuvos meno elito kūriniai

2014 rugpjūčio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos menininkai turi progą pasivaržyti dėl galimybės sukurti ir eksponuoti meno objektus viename moderniausių Baltijos šalyje verslo centrų „Quadrum“. Projekto plėtotoja Norvegijos nekilnojamojo turto bendrovė „Schage Real Estate“ į sostinės Konstitucijos prospekte kylančio biuro pastatų komplekso meninį apipavidalinimą investuos per pusę milijono litų. Keturis meno kūrinius, papuošiančius „Quadrum“ erdves, išrinks ekspertų komisija.

Bendrovė „Schage Real Estate“ kartu su tarpdisciplininiu edukacijos, rezidencijų ir parodų centru „Rupert“ skelbia analogų šalyje neturinčią iniciatyvą „Art in Quadrum“ – garsių šalies menininkų būrį kviečia rungtis konkurse verslo centro „Quadrum“ erdvėms papuošti. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti per 17 tūkst. litų vertės premijomis, o vieno meno objekto įgyvendinimui bus skirta iki 86 tūkst. litų.

„Į savo projektus žvelgiame kaip į ilgalaikius, inovatyvius ir kuriančius pridėtinę vertę tiek klientams, tiek visuomenei bei aplinkai. Dėl šios priežasties atsakingai žvelgiame ne tik į „Quadrum“ technines, bet ir menines charakteristikas. Tikimės, jog ši mūsų iniciatyva išjudins šalies meno pasaulį ir įkvėps ne vieną talentingą kūrėją. Nepagailėsime nei lėšų, nei laiko tam, kad ištrauktume į dienos šviesą išties įspūdingus ir laikui nepavaldžius kūrinius“, – sakė bendrovės „Schage Real Estate“ generalinis direktorius Kjetil T. Hanssen.

Pasak meno ir edukacijos centro „Rupert“ atstovės Justinos Stašelytės, „Art in Quadrum“ yra išskirtinis įvykis Lietuvos meno istorijoje, kadangi tokios apimties privačios užsakomojo meno iniciatyvos dar nėra buvę.

„Tai daugiau nei vien konkursas menininkams. Solidus verslo užnugaris, tarptautinio meno scenoje keliamus kokybės standartus atitinkantis biudžetas ir projektą kuruojančių specialistų lygis sukuria pagrindą ištisai demonstracinei ir edukacinei meno platformai, kurioje galės reikštis konkurencingi ir pripažinimą jau pelnę šiuolaikinio meno kūrėjai. Jiems projektas taps puikia galimybe permąstyti ir keisti meno kanonus bei stereotipus, siūlyti savo idėjas ir sprendimus“, – pažymėjo J. Stašelytė.

„Art in Quadrum“ projekte dalyvaus žymūs Lietuvos menininkai, kuriuos specialiai šiam konkursui rekomendavo autoritetinga komisija: parodų kuratorė Aurimė Aleksadravičiūtė, Rupert meno direktorė Justė Jonutytė, nepriklausoma kuratorė ir dailės kritikė Laima Kreivytė, socialinių mokslų daktarė, dailėtyrininkė Elona Lubytė, humanitarinių mokslų daktaras, kuratorius ir leidėjas Vytautas Michelkevičius. Iš viso ekspertai nominavo ir asmeniškai į konkursą pakvietė 46 kūrėjus, tarp kurių tokie tarptautinį pripažinimą pelnę menininkai kaip Vladas Urbanavičius, Žilvinas Kempinas ir Mindaugas Navakas.

Konkurso dalyviai meninius pasiūlymus galės teikti keturiose kategorijose, kiekviena jų žymi vieną iš verslo centro „Quadrum“ erdvių, kuriose bus eksponuojami meno objektai. Keturi geriausieji kūriniai bus atrinkti po dviejų vertinimo etapų. Meninio sprendimo originalumą, pasiūlyto projekto ir architektūrinės erdvės sintezę bei techninę ir ekonominę projekto realizaciją vertins Lietuvos ir užsienio ekspertai: rašytoja ir kuratorė Carolyn Christov-Bakargiev, menotyros daktarė, dailės kritikė bei kuratorė Lolita Jablonskienė, Šiuolaikinio meno centro Vilniuje direktorius Kęstutis Kuizinas, architektas Espen Pedersen, statybų inžinierius ir nekilnojamojo turto vertintojas Egil Svoren, kuratorius Jonas Žakaitis ir UAB „Schage Real Estate“ generalinis direktorius Kjetil T.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video