Neries upės krantinėje, Jonavos gatvėje, vienas po kito kyla verslo centrai. 2017 metais iškils vienas didžiausių Kaune A klasės verslo centrų – 11 000 kv. m ploto kompleksas, kurį sudarys trys keturių aukštų pastatai.
Verslo centrą projektavo vienas žinomiausių Kauno architektų Algimantas Kančas. Tai vienas paskutinių iškilaus kūrėjo darbų. Rugsėjį, pristatydamas verslo centrą Neries krantinėje, A. Kančas pasakojo, jog pastatas atrodo lyg sklendžiantis ore, pro jas aiškiai matosi Neris. Jis pasižymi lengvumu, ritmiškumu, dinamišku sudalinimu į tarsi upės tekėjimo bangas. Verslo centras, architekto sumanymu, organiškai susilies su gamta ir atrodys ilgesnis, nei yra iš tiesų.
Pastatų fasadas, architektų sumanymu, atkartos upės bangas. Neris taps naujojo verslo centro kertine ašimi – planuojama, kad upės pakrantė taps natūralia poilsio erdve čia dirbantiems žmonėms, o pati upė – viena iš miesto transporto arterijų, sujungsiančia verslo centrą su šalia esančių Kauno Senamiesčiu.
Naujojo verslo centro projektą įgyvendina SBA koncerno įmonė, pažangios ir darnios architektūros nekilnojamojo turto objektų vystytojai „Urban Inventors“. Planuojama, kad į verslo centro statybas per du etapus bus investuota apie 20 mln. eurų. Tikimasi, kad pirmieji nuomininkai į pastatą įsikels antrojoje 2017 m. pusėje.
Verslo centras iškils šalia saugomo Europos Sąjungos „Natura 2000“ ekologinio tinklo teritorijos (Neris ir jos pakrantės), tad statant jį ypatingas dėmesys bus skiriama aplinkai draugiškų sprendimų paieškai.
„Upės ištisus šimtmečius buvo Kauno gyvybės arterijomis, šalia jų telkėsi verslas, virė gyvenimas. Tad plėtodami naujojo verslo centro projektą norime vėl grąžinti Nerį žmonėms, turime daug idėjų, kaip šią erdvę paversti patrauklia ne tik verslo centro darbuotojams, bet ir visiems kauniečiams“, – aiškino koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.
Neris įtakos ne tik verslo centro eksterjerą, bet, planuojama, ir kai kuriuos technologinius sprendimus.
„Aplinkai draugiškų technologijų, kurios ne tik užtikrina darnų ryšį su gamta, bet ir leidžia sumažinti energijos resursų poreikį, įgyvendinimas yra mūsų plėtojamų projektų bruožas. Vilniuje, „Green Hall 2“ verslo centre pirmieji šalyje įdiegėme vertikalų 100 proc. energijos poreikį patenkinantį geoterminį šildymą, o dėl to, kokius inovatyvius sprendimus galima būtų pritaikyti Kauno verslo centre šiuo metu aktyviai konsultuojamės su patyrusiais užsienio ir Lietuvos ekspertais“, – pasakojo E. Valentinavičius.
Verslo centro statytojai intensyviai generuoja idėjas, kaip išnaudoti šią unikalią vietą – viena jų, pavyzdžiui, yra įrengti posėdžių salę ant plausto, kur būtų instaliuota visa pažangi konferencijų įranga, integruota su didžiąja verslo centro sale. Paupyje ketinama įrengsti atviras lauko darbo zonas, kur žmonės, norintys pabėgti nuo biuro šurmulio, galės dirbti gamtos apsuptyje.
Projekto plėtotojai taip pat svarsto galimybę prisijungti atgaivinant mažųjų laivų laivininkystę Nerimi – kad verslo centras iš Senamiesčio būtų patogiai pasiekiamas ne tik pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu, bet ir upe.
Kompleksą sudarys trys pastatai su atskirais įėjimais. Biurų išplanavimas pastate bus pritaikomas pagal nuomininkų poreikius. Verslo centre bus įrengta konferencijų salė, skirta renginiams iki 200 dalyvių, o taip pat įvairios mažesnės salės, veiks kelios kavinės. Pastatas suprojektuotas efektyviai išnaudojant natūralią šviesą, čia įvairiose zonose įrengtos atskiros vėdinimo sistemos. Po pastatu esančioje atviroje ir šalia esančioje erdvioje stovėjimo aikštelėje numatytos vietos automobiliams, motoroleriams, motociklams ir dviračiams, elektromobilių įkrovimo vieta.