Top Baneris

Verslas norėtų, kad Vilniaus Sporto rūmai taptų konferencijų vieta (2)

2023 birželio 2 d.
Vilniaus Sporto rumai
R. Lukoševičiaus/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Verslo atstovai norėtų, kad Vilniuje sovietmečiu pastatyti Sporto rūmai taptų konferencijų centru, o ne atminties vieta, rašo LRT portalas.

Turizmo asociacijos atstovas sako, kad ilgą laiką kalbėta, jog čia bus konferencijų centras, todėl aplink rūmus pastatyta viešbučių.

„Apmaudu iš verslo pusės, (…) verslas pasiruošė, investavo, pastatė infrastruktūrą, sukūrė reikiamą apgyvendinimo infrastruktūrą aplink tą vietą“, – tvirtina Verslo turizmo asociacijos valdybos pirmininkas Linas Žabaliūnas.

„Kaip mums nereikia to konferencijų centro? Jis idealioje vietoje, kiek išleista pinigų, padarytas projektas, suderintas su žydų bendruomenėm“, – kalbėjo Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Vilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad konferencijų centrui mieste bus ieškoma kitos vietos: „Jo finansinė ar ekonominė perspektyva būtų miglota, mums visąlaik būtų prikaišiojama, kad centras nelegalus ta prasme – atvažiuotų užsienio svečiai, gautų priekaištą, kad pažeidžia sakralinės vietos principą“. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • O Buvo Taip

  2023-06-02, 15:42  

  Taip, tai puiki vieta konferencijų centrui .
  kuo greičiau renovuoti ši pastatą ir įrengti ten konferencijų centrą . Gana to nusišnekėjimo apie kapines. Kapinės ar ne , bet dabar ten šis pastatas stovi ir su tuo reikia gyventi. Tokioje būsenoje, kokioje dabar yra Sporto rūmai jų negalima toliau laikyti .

 • Julius Norvila

  2023-06-02, 10:44  

  „idealioje vietoje” — kur gi ne, kapinių pačiame vidury. Žinoma, viskas priklauso nuo asmens supratimo, kas tai – gyvenimas. Vienam kapinės tai specialiai mirusiems paskirta pagarbos, amžinojo poilsio ir ramybės vieta, su tikėjimu į visuotinį mirusiųjų prisikėlimą, kitam – tai „ideali” vieta pramogų renginimas ir triukšmingiems pasilinksminimams. Juolab, kad tos kapinės yra žydų kapinės, o tie Vilniaus koncertų ir sporto rūmai buvo pastatyti kaip Sovietų Lietuvos brandaus socializmo katedra, kaip Maskvos, kaip Rusijos dovana Lietuvai.

Rekomenduojami video