Top Baneris

Veprių bažnyčia ir Sližių dvaras paskelbti valstybės saugomais objektais

2015 gegužės 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia ir Sližių dvaras Ukmergės rajone paskelbti valstybės saugomais  nekilnojamojo kultūros paveldo objektais.

„Sližių dvaro ir Veprių bažnyčios paskelbimas valstybės saugomais objektais yra svarbus žingsnis tolesniam šių objektų tvarkymui. Jų savininkai galės pretenduoti į valstybės  finansinę paramą paveldo tvarkybos darbams. Sližių dvaro būklė buvo prasta. Džiugu, kad savininkai yra entuziastingi ir įdeda tiek pastangų: jie sutvarkė Sližių dvaro stogo konstrukciją, suremontavo laiptus ir dvare eksponuoja tai, kas yra vertinga bei gražu“, ─ teigė Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vyr. valstybinė inspektorė Ukmergėje Loreta Bukoveckienė.

 Ukmergės rajone Veprių seniūnijoje esantis Sližių dvaras įkurtas XIX a. pirmoje pusėje, yra išlikęs vienintelis dvaro gyvenamasis pastatas.

Valstybės saugoma paskelbta Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia pirmąkart paminėta XVI a. Mūrinė bažnyčia aukštu bokštu statyta 1910-aisiais kunigo Teofilio Vasiliausko rūpesčiu, jos statybų fundatoriai buvo grafai Pliateriai. Antrojo pasaulinio karo metu vokiečiai susprogdino aukštąjį bažnyčios bokštą ir sudaužė autentiškus XVII–XIX a. keturis varpus. Jų atkūrimu ėmė rūpintis entuziastai.

KPD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video