Venecijos bienalėje atidaromas Baltijos paviljonas

Venecijos bienalėje atidaromas Baltijos paviljonas

la biennale 3

Šiandien 15-ojoje Venecijos architektūros bienalėje pirmą kartą atidaromas jungtinis Estijos, Latvijos ir Lietuvos projektas – Baltijos paviljonas. Jo kuratorių ir ekspozicijos kūrėjus pasveikins Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministrai Šarūnas Birutis, Dace Melbarde ir Indrekas Sarras.

Baltijos paviljono atidarymas – tai istorinis įvykis ne tik pirmą kartą Venecijos architektūros bienalėje dalyvaujančiai Lietuvai, bet ir visoms Baltijos šalims, kurios pirmą kartą šioje bienalėje kuria bendrą ekspoziciją. Atidarymo ceremonijoje bus pristatytas projekto katalogas „The Baltic Atlas“, vyks Linos Lapelytės performansas „Ladies“, kiti atidarymo šventės renginiai.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, bendro Baltijos šalių projekto idėja Venecijos bienalėje ore sklandė jau senokai:„Tik šį sykį ji nebuvo atitinkamų institucijų susitarimo rezultatas, tačiau iniciatyva, kilusi iš jaunųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie, įgyvendindami šį projektą, pademonstravo savo jaunatvišką veržlumą, globalų mąstymą ir net politinį įžvalgumą. Projektas geopolitinių grėsmių ir procesų kontekste skatina permąstyti konkrečius erdvinius veiksnius ir praktikas, kurie vienija Baltijos šalis ir kartu stiprina Europos projektą, siūlo į architektūrinius iššūkius pažvelgti kaip į naujų regiono vystymosi scenarijų galimybę“.

Baltijos paviljono ekspozicija įkurta Venecijos centre esančiame „Palasport Giobatta Gianquinto“ – 1600 kv. metrų brutalistinės architektūros sporto centre, esančiame šalia pagrindinių „Arsenale“ parodinių erdvių. Paviljone eksponuojama daugiau kaip šimto architektų, projektuotojų, fotografų, geografų, geologų, ekonomistų, kultūros teoretikų, mokslininkų, istorikų, filosofų, socialinių antropologų, tyrinėtojų, menininkų, infrastruktūros kompanijų, institucijų, muziejų ir organizacijų darbų. Įspūdinga „Palasport“ erdvė žiūrovams Venecijos architektūros bienalės metu duris atveria pirmą kartą.

Baltijos paviljonas – tai bandymas suprasti, kokiomis konvencijomis ir instrumentais naudojamasi įvairiose pramonės srityse, infrastruktūrose ir kituose procesuose, kurie formuoja architektūrinę aplinką. Neatskiriant abstrakčių idėjų nuo jų materialių projekcijų, parodos tyrimu siekiama išgryninti minties struktūras, perkuriančias inertišką architektūrinę aplinką. Ekspozicija ir ją lydintys renginiai pristato Baltijos regiono erdvės skerspjūvį. Remiantis antropoceno – naujos geologinės epochos – samprata, šio regiono kaitos procesai išryškės nelinijinėje stratigrafijoje.

Baltijos paviljonas yra Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendras projektas 15–oje Tarptautinėje architektūros parodoje „La Biennale di Venezia 2016“ 2016 m. gegužės 28 d. – lapkričio 27 d.
(Pristatymas žiniasklaidos atstovams – gegužės 26 ir 27 d.)

Kuratoriai: Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklāvs Paegle,
Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zariņa, Jonas Žukauskas
Komisarai: Raul Järg (EE), Jānis Dripe (LV), Ona Lozuraitytė (LT), Jonas Žukauskas (LT)
Rengėjai: Architektūros fondas, Estijos architektūros centras
Partneriai: Šiuolaikinio meno centras, Vilnius, „Center for Contemporary Arts, Estonia“, Talinas
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Estijos Respublikos kultūros ministerija, „Estonian Cultural Endowment“
Vieta: „Palasport Giobatta Gianquinto (Palasport Arsenale)”, Calle San Biagio 2132 Castello, Venecija

Spaudos atstovė Lietuvoje: Eglė Trimailovaitė (egle@balticpavilion.eu)
Baltijos pavilijono tinklapis: www.balticpavilion.eu
Baltijos pavilijono Facebook paskyra: www.facebook.com/thebalticpavilion
Užsisakykite Baltijos pavilijono naujienlaiškį anglų kalba paspaudę šią nuorodą.

Temos: Architektūros paroda, Baltijos paviljonas, La Biennale di Venezia 2016, Venecijos bienalė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai