Top Baneris

Vėl paskelbtas 330 kV skirstyklos „Mūša“ projektavimo ir statybos rangovo konkursas.

2022 kovo 25 d.
auksta itampa laidai unsplash scaled
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvai sinchronizuojant elektros sistemą su žemyninės Europos tinklais, elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kovo mėnesį antrą kartą paskelbė 330 kV skirstyklos „Mūša“ Joniškio rajone projektavimo ir statybos rangovo konkursą. 

Pernai lapkritį paskelbtas pirmas konkursas buvo nutrauktas, nes pateikti pasiūlymai viršijo nustatytą vertę, BNS pranešė „Litgrid“ .

„Esminės pirkimo sąlygos liko nepakeistos. Užbaigti šį pirkimą ir pasirašyti sutartį su rangovu planuojame iki rugsėjo pabaigos“, – BNS nurodė bendrovė. 

Anksčiau ją planuota pasirašyti iki liepos, statybos darbus pradėti 2023 metais, o baigti – 2025 metais.

„Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis yra sakęs, kad nauja skirstykla užtikrins didesnius tarpsisteminius pralaidumus su Švedija ir Latvija ir sustiprins šiaurės Lietuvos elektros perdavimo tinklą.

Gataučių seniūnijoje suplanuotos „Mūšos“ skirstyklos projektas apima 3,69 ha ploto skirstyklą ir 3,4 km naujų elektros linijų. 

Dabar šioje teritorijoje yra T raidės formos trijų linijų sujungimas, o bendras linijų ilgis siekia 182 km. Pasak „Litgrid“, tai reiškia, kad atsiradus sutrikimui vienoje vietoje, atsijungtų visos trys linijos. Įrengus skirstyklą, ilgiausia prie jos prijungtų linijų atkarpa bus beveik tris kartus trumpesnė nei dabar.

Be to, prieš kelis dešimtmečius pastatytas trijų linijų susijungimas yra kultūros paveldo teritorijoje – Saulės mūšio vietoje. Todėl naują skirstyklą planuojama patraukti į šiaurę nuo šios istorinės vietos, o elektros linijos bus atvedamos apeinant kultūros paveldo apsaugos zoną.

„Mūšos“ statyba yra vienas iš 15 Vyriausybės patvirtintų ypatingos valstybinės svarbos sinchronizavimo projektų, kurie apima jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ statybą, trijų sinchroninių kompensatorių įrengimą ir kita.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video