Vilniuje baigiamame statyti biurų pastate „Green Hall 2“ pradėti montuoti fasado stiklai. Jų gamyba pasirūpinusios ir montuojančios įmonės „KG Constructions“ vadovas Linas Karžinauskas pažymi, kad toks fasadas ir jiems patiems, ir partneriams – sunki užduotis, atnešusi unikalios patirties. Išskirtiniai šie darbai bent keliais aspektais.
„Rytinis, t. y. veidrodinis fasadas suprojektuotas naudojant unikalią, specialiai sukurtą fasado įrengimo sistemą. Laikantieji rytinio fasado aliuminio profiliai turi posvyrio kampą. Pastato karūnos viršuje bei apačioje lenktos dalys susideda iš 4 skirtingų radiusų, atkartojančių posvyrį bei projektinį lenkimą. Viršutinė ir apatinė dalys stiklinamos iš stiklų, kurie yra ne tik lenkti, bet ir persukti tarsi propeleriai. Vien lenktoms fasado zonoms pagaminti stiklus užtruko daugiau nei pusę metų“, – aiškino aliuminio-stiklo konstrukcijų projektavimu, gamyba ir montavimu užsiimančios bendrovės „KG Constructions“ generalinis direktorius.
Ir gamintoją rasti nebuvo lengva. Nors stiklus gebančių išlenkti gamintojų Europoje nestinga, imtis tokių stiklų, kokių reikia „Green Hall 2“, sutiko tik viena gamykla Vokietijoje.
L. Karžinausko nuomone, toks fasadas yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione: „Europoje galbūt yra panašių sprendimų, tačiau tikrai vienetai objektų, kurie gali didžiuotis lenktais, persuktais, dviejų kamerų, saulę kontroliuojančiais stiklo gaminiais“.
Specialaus pasirengimo reikėjo ir montuotojams bei darbų vadovams. Pirmiausiai buvo pagamintas bandomasis stiklo paketas, kad darbuotojai išbandytų, kaip su juo elgtis, pakeltų kranu, pasukiotų, pritaikytų kėlimo mechanizmus, pabandytų nuleisti į vietą.
„Suklysti mes negalime. Stiklo paketų kaina milžiniška, naujo greičiausiai vėl lauktume pusmetį. Todėl dabar ten, viršuje, dirba geriausi mūsų montuotojai ir geriausi darbų vadovai. Stiklą nuo stiklo skiria vos 20 mm, o juk jie keliami kranu. Galite įsivaizduoti, kaip tiksliai viskas turi būti daroma“, – ant montuotojų pečių gulančią atsakomybę nusakė bendrovės vadovas.
Pasak L. Karžinausko, gana sudėtingi yra ir pietinio bei šiaurinio fasadų stiklinimo darbai.
„Upės vingį atkartojantis pietinis ir šiaurinis fasadas suvirtę į vieną pusę vakarinio fasado link. Kiekvienas specialiai sukurtos išorinio fasado sistemos profilis išstatomas individualiai ypač fasadų posūkiuose. Ruošdamiesi fasadų montavimui, geodezinius darbus turėjome atlikti nuo greta esančių Edukologijos universiteto bendrabučių stogų. Dvigubi fasadai Lietuvoje nėra naujiena, tačiau tokio sudėtingumo fasadas yra pirmas“, – išskirtinės patirties atnešusį pastatą apibūdino „KG Constructions“ vadovas.
Pažangų, šiuolaikiškos architektūros „Green Hall“ verslo slėnį plėtoja koncernas SBA. Trijų aukščiausios kokybės verslo centrų bendras plotas sudarys 21 000 kv. m. Pirmasis „Green Hall“ pastatas pradėjo veikti 2009 metais. „Green Hall 2“ bus vienas iš vos kelių Lietuvoje esančių verslo centrų, kurio energinius poreikius patenkins geoterminis šildymas. Po pastatu ir aplink jį buvo išgręžta 39 iki 100 m gylio gręžinių, suklota 6,4 km geoterminės sistemos vamzdžių. Šaltuoju metų laiku ši sistema teiks visą pastatui reikalingą šilumą, o vasarą geoterminė energija bus naudojama „Green Hall 2“ vėsinimui.
Verslo centre bus įrengtas neribotas skaičius dviračių saugojimo vietų su persirengimo patalpomis ir dušo kabinomis šalia. Taip pat „Green Hall 2“ bus įrengta spartaus elektromobilių įkrovimo aikštelė.
Į 7 aukštų pastatą su dviejų aukštų požemine automobilių aikštele projektą vystantis koncernas SBA investavo 17 mln. Eur. Projekto autoriai – Danijos architektų bendrovė „Arrows“ ir Lietuvos studija „Archinova“.