Top Baneris

VDA studentų parodoje – naujausios architektūros tendencijos

2017 kovo 20 d.
VDA nuotr.
VDA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 23-ąją 17 val. Lietuvos architektų sąjungoje atidaroma Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Architektūros katedros studentų darbų paroda „Aggregation and Graph Based Modelling“. Ši paroda – jau ketvirtus metus vykstančių studentų kūrybinių dirbtuvių rezultatas.

Anot parodos organizatorių, žvelgiant į neįtikėtinus naujosios architektūros formų viražus, regis, neįmanoma, kad tokias struktūras kažkas suprojektavo ir apskaičiavo tiesiog prie braižymo lentos. Taip ir nėra. Daugelio iškilių šiuolaikinių pastatų fasaduose, o kartais ir konstrukcijoje, nerasime vienodų detalių. Pastatas tampa nebe struktūra, o sistema, kurios dalys turi idealiai tiksliai ir harmoningai derėti tiek kurdamos formą, tiek ir atlaikydamos apkrovas. Pasaulyje naujausios architektūros tendencijos atspindi lenktynes tarp vis sudėtingesnių organiškų formų ir joms sukurti (suprojektuoti, apskaičiuoti) reikalingos programinės įrangos tobulėjimo.

Vilniaus dailės akademijoje sutelktos technologinės bazės ir naujos dėstytojų patirties dėka pažangiausius projektavimo bei maketavimo metodus jau gali išbandyti ir VDA architektūros studentai.

Parodoje eksponuojami abstraktūs maketai įkūnija abi šias progresyviausios šiuolaikinės architektūros dedamąsias. Eksponatai, primenantys koralus ar augalus sukurti specialiomis kompiuterinėmis programomis ir pagaminti CNC frezavimo staklėmis – analogiškas priemones, pavyzdžiui, naudojo Zahos Hadid biuras, projektuodamas Guggenheimo muziejų Vilniui.

Parodą galima aplankyti iki balandžio 3 d. Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilnius).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video