Top Baneris

VDA Nidos meno kolonija iki vasaros pabaigos kviečia į parodą

2018 liepos 31 d.
vda paroda 24
Špela Petrič, „Fitopolitikos skrodimo įrankiai (0.2)“, instaliacijos fragmentas, įrankis „Stenourbanitams”,namų apyvokos daiktai, 2018. Lauryno Skeigielos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija iki vasaros pabaigos lankytojų laukia vasaros parodoje. Joje pristatomi nauji rezidencijoje sukurti kūriniai, kurie kviečia žiūrovus patirti bei perfor(m)uoti Kuršių nerijos peizažą ir jo dinamiką.

Parodos kuratorius Vytautas Michelkevičius teigia, kad parodoje Kuršių nerijos peizažas perfor(m)uojamas, Neringoje įvedama fitokratija, parodų salės virsta treniruočių salėmis, atrandama, kad vietinis mentalitetas susiformuoja per nuolatinį darbą specifiniame kraštovaizdyje, o tradicinis dainavimas virsta animalistiniu urzgesiu ir murmesiu.

Parodos architektai Ona Lozuraitytė ir Petras Išora Nidos meno kolonijos parodų salę performavo ir pavertė industrializuotu Kuršių nerijos peizažu, kuris leis visiškai nauju būdu patirti kartografuotus geodinaminius kraštovaizdžius, įskaitant kopas ir miškus. Be to, jie dalyvauja parodoje ir kaip tyrėjai, atskleidžiantys Nacionalinio parko sluoksnius ir geografinius paviršius, kuriuos galima ne tik pamatyti, bet ir paliesti.

Tai ne vien meno paroda, o vizualus, garsinis, performatyvus ir interaktyvus pasakojimas apie Kuršių neriją, kur šiuolaikinis menas suteikia platformą susitikti įvairių sričių tyrėjams ir menininkams bei pateikti savo žiūros, klausos ir sąlyčio taškus. Paroda remiasi visuotinės simetrijos principu: visi jos dalyviai – peizažai, augalai, instrumentai, architektūriniai elementai, kūriniai ir žmonės – vienodai veiksnūs.

VDA Nidos meno kolonija ir visa Kuršių nerija nuo gegužės mėnesio tapo bandymų aikštele ir tyrimų laboratorija, o parodos dalyviai diskutavo apie gamtos ir žmogaus santykius įvairiu mastu: nuo geologinio kraštovaizdžio iki simbiozės su mažiausiais augalais, nuo parko bei kitų reglamentų iki psichofizinių nuostatų. Čia sujungiamos kraštovaizdžio architektūros, geografijos, biologijos, skulptūros, darbo etikos, choreografijos, naujųjų medijų ir performanso praktikos.

Visi kūriniai, tyrimai ir eksperimentai buvo sukurti VDA Nidos meno kolonijos rezidencijose specialiai šiai parodai.

Dalyviai: Lina Lapelytė, Ona Lozuraitytė ir Petras Išora, Špela Petrič (Slovėnija), Anna Romanenko ir Björn Kühn (Vokietija).

Kuratorius: Vytautas Michelkevičius.

Parodos architektai: Ona Lozuraitytė ir Petras Išora.

Paroda veikia liepos 21–rugpjūčio 31 d. kasdien, išskyrus pirmadienius, nuo 12 iki 20 val. Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje, E. A. Jonušo g. 3, Nida.

Paroda – XXII tarptautinio Thomo Manno festivalio, vykstančio liepos 14–21 dienomis, dalis.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Goethes institutas Lietuvoje, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo programa.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video