Top Baneris

Vasaros pradžią Vilniaus gatvėje dirbantys verslininkai pasitiks dulkėse

2017 gegužės 13 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinės savivaldybės atstovai skelbia, jog rekonstruojamoje Vilniaus gatvėje darbai sparčiai pasistūmėjo  į priekį – važiuojamoji dalis pradėta kloti juodo bazalto trinkelėmis. Nors savivaldybė įpareigojo darbus atliekančią bendrovę „Hidrostatyba“ atnaujinti gatvę per maksimaliai sutrumpintus terminus, pažadai mažai guodžia darbų pabaigos ypač nekantriai laukiančius greta gatvės įsikūrusių kavinių savininkus, besiruošiančius vasaros pradžiai. Žinia jiems – iki vasaros pradžios planuojama sutvarkyti gatvės atkarpą nuo Vilniaus g. 12 iki Labdarių gatvės.

Praėjusią savaitę Vilniaus gatvėje buvo pradėti kloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai. Rekonstruojant gatvę buvo paklota daugiau kaip 1000 metrų įvairių kabelių, apie 730 metrų vandentiekio ir nuotekynės vamzdžių, įrengta 19 vandentiekio šulinių, išmontuotos senų šviestuvų atramos ir įrengti pamatai apšvietimo stulpams, sutvarkyti išvadai iš pastatų. Atnaujinant  gatvės bei šaligatvių dangą  buvo sunaudota 423 kub. m smėlio, 210 kub. m skaldos, paklota daugiau kaip 2640 kv. m geotekstilės, išlieta apie 80 kub. m betono. Netrukus Vilniaus gatvėje bus įrengti ir du pakeliami užtvarai, atskirsiantys pėsčiųjų zoną nuo Gedimino prospekto iki Labdarių gatvės.

Kitame suplanuotų darbų etape –  nuo Labdarių iki Islandijos gatvės darbai bus baigti liepos mėnesį. Šiuo metu ten baigiamas įrengti smėlio pasluoksnis, pilama skalda, netrukus bus įrengti borteliai, šaligatviai ir juodo bazalto trinkelės gatvės važiuojamojoje dalyje. Atkarpoje nuo Islandijos iki Labdarių gatvės bus įrengta 18 automobilių stovėjimo vietų, atnaujintas apšvietimas. Naujas LED apšvietimas bus su valdymo bei kontrolės sistema, kuri leis operatyviai reaguoti į galimus gedimus, nuotoliniu būdu valdo apšvietimo sklaidą ir srautą. Šiuolaikiškas modernus apšvietimas ne tik leis taupyti energiją, bet ir suteiks teritorijai erdvinį jaukumą.

Beje, savivaldybė atsiprašė vilniečių ir Vilniaus gatvėje įsikūrusių verslininkų, organizacijų už laikinus nepatogumus, pabrėždama, jog daugelį metų netvarkyta reprezentacinė gatvė istoriniame Vilniaus centre po šios rekonstrukcijos taps tik dar patrauklesnė, dar labiau lankoma miestiečių ir miesto svečių, atsinaujinimas paskatins paslaugų sektoriaus plėtrą. Apie planuojamą Vilniaus gatvės rekonstrukciją verslininkai buvo informuoti iš anksto – rezervuotos stovėjimo vietos ambasadoms, o organizacijoms perkeltos į automobilių stovėjimo aikštelę esančią ties Liejyklos ir Vilniaus gatvių sankryža. Minėtos aikštelės dalyje numatytos stovėjimo vietos Vilniaus gatvės gyventojams turintiems ilgalaikius stovėjimo leidimus.

Visus gatvės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki liepos mėnesio. Vilniaus gatvės rekonstrukcija kainuos apie 1,2 mln. eurų. Iki šiol buvo panaudota apie 320 tūkst. eurų numatytų lėšų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybės inf.

Komentarai