Top Baneris

Vasarą Vilniuje vyks didžiausias istorijoje vamzdynų tinklų atnaujinimas

2021 birželio 3 d.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybės kontroliuojama bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šią vasarą numatė rekonstruoti daugiau nei 5,2 km vamzdynų – tai didžiausias tinklų atnaujinimas bendrovės istorijoje.

Pasak VŠT Perdavimo tinklo direktoriaus Algimanto Sadausko, Senamiestyje, Naujamiestyje, Karoliniškėse, Viršuliškėse, Pilaitėje esantys tinklai yra susidėvėję, vamzdynų šilumos izoliacija praradusi savybes, o plieno  vamzdžiai pažeisti išorinės ir vidinės korozijos. 

„Tokių tinklų eksploatavimas lemia didesnius šilumos nuostolius į aplinką, išauga avarijų šilumos tinkluose tikimybė“, – pranešime teigė jis.

Į rekonstrukciją bus investuota 11 mln. eurų, iš jų 45 proc. – Europos Sąjungos parama. Pernai rekonstruoti vamzdynai Naujamiestyje ir Užupyje.

VŠT jau yra pasirašiusi sutartis su keturiais rangovais: Senamiestyje darbus už 1,5 mln. eurų atliks bendrovė „DS-1“, Viršuliškėse už 1,3 mln. eurų – „Ukmergės inžinerija“, Karoliniškėse – „Caterva“ už 1,6 mln. eurų, o Naujamiestyje – KRS už 3,8 mln. eurų. Sutartis dar nepasirašyta su rangovu Pilaitėje.

VŠT valdo apie 750 km vamzdynų, kai kur jų amžius siekia daugiau nei pusšimtį metų. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video