Partnerio turinys
Vokiečių vandens inžinerinių sistemų gamintoja kompanija TECE yra šeimos verslas. Išskirtiniai jos bruožai – kokybę ir vandentiekio saugumą didinančios inovacijos bei dėmesys interjero dizainui.
Kurdami vonios kambario interjerą architektai ir interjero dizaineriai neretai yra priversti atsižvelgti į inžinerinius vandentiekio bei nuotekų mazgus. Didžioji dalis TECE produkcijos yra paslėpta po vidaus apdailos medžiagomis, sienose ar grindyse. Būtent novatoriški kompanijos sprendimai daugeliu atvejų atveria interjerų kūrėjams laisvę planuoti funkcines zonas, palyginti nedidelėje erdvėje racionaliai sutalpinti tikrai daug įrenginių. Naujienos gimsta įsiklausius į vartotojų ir architektų, kuriems pirmiausia rūpi estetika, lūkesčius.
Kviečia kalbėtis
Lietuvoje jau kelis dešimtmečius veikiančio kompanijos prekybos padalinio UAB „TECE Baltikum“ direktoriaus Regimanto Mikučionio teigimu, nuolatinis inžinierių ir interjero dizainerių, architektų dialogas yra abipusiškai naudingas. Jis vyksta visos Europos ir netgi pasaulio mastu.
27 atstovybes užsienio šalyse turinčios kompanijos geografija siekia iki Naujosios Zelandijos, Tolimųjų Rytų ir Amerikos žemynų. Kilme TECE yra vokiška, tačiau savo veikla – tarptautinė kompanija, kaupianti labai įvairias patirtis, vertinanti atradimus ir aktualias šių dienų tendencijas. Jos gaminiai ir sprendimai ypač vertinami už kokybę bei funkcionalumą. „Iš pradžių mes iš vienų išgirstame, kaip galėtų būti geriau, sukonstruojame, kaip tą „geriau“ įgyvendinti praktiškai, o vėliau, pristatydami naujienas, pasakojame ir rodome kitiems, kaip gali būti. Taip idėjos, kilusios viename pasaulio krašte, pasklinda ir kitame. Todėl interjero dizaineriams visada turime ką papasakoti ir patarti“, – į atstovybes Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kvietė R. Mikučionis. Ten eksponuojami produktai, dirba žmonės, mielai konsultuojantys su vonios kambario įrengimu susijusiais klausimais.
Dalies TECE inovacijų, sukurtų prieš 20 ir daugiau metų, iki šiol niekas nepranoko, jos tapo vidaus vandens inžinerinių tinklų standartu. Keletas produktų yra įvertinti aukščiausiais „Red Dot“ dizaino apdovanojimais.
Žengia lygia greta su geriausiais
TECE atstovai, vertindami Lietuvoje kuriamus vonios kambarių interjerus, pastebi, jog mūsų šalies architektų darbai niekuo neatsilieka nuo moderniausių pasaulio madų ir tendencijų. „Daug metų TECE remia mūsų šalyje rengiamus interjerų konkursus. Kiekvienais metais interjeruose matome vis daugiau išradingumo, jie tikrai gražėja, modernėja, drąsėja. Mes, inžinieriai, pastebime ne tik estetiką. Mes žvelgiame tarsi kiaurai sienas, atkreipiame dėmesį ir į gerus sumanymus, ir į klaidas“, – pabrėžė R. Mikučionis.
Modernaus vonios kambario standartu jau tapo tokie dar palyginti neseniai naujienomis laikyti sprendimai kaip dušo latakai ar pakabinamasis unitazas. Dušo latakas iš esmės pakeitė vonios kambarį, nes atsirado galimybė darniai integruoti dušą į bendrą kambario interjerą. Šioje vietoje gali būti toks pat grindų lygis ir tokia pat danga kaip ir visame kambario plote.
Kuria reikšmingas detales
Įžengusi į pakabinamųjų unitazų keramikos sritį, TECE sujungė du prietaisus į vieną: unitazą ir bidė, taip siekdama suteikti daugiau higienos ir komforto. Naujausias gaminys – „TECEneo“. Jis turi reikšmingą detalę – skirtingų spalvų rankenėles šonuose, kurias galima pasirinkti derinant prie viso interjero.
Matoma TECE detalė – pakabinamojo unitazo vandens nuleidimo plokštelės. Jų dizaino įvairovė – apie 300 skirtingų variantų. Ši detalė leidžia į interjero kūrimo procesą žvelgti kompleksiškai, galutinį vaizdą susidaryti ankstyvoje statybų stadijoje, kai dar montuojami potinkiniai unitazų rėmai. Mat šio gamintojo plokštelės tinka tik jo potinkiniuose rėmuose integruotiems vandens bakeliams.
„Tokių ir panašių niuansų, kuriuos interjero dizaineriui naudinga žinoti apie vonios kambario inžinerinę įrangą, yra labai daug. Mums galima skambinti, pas mus galima užeiti, klausti, tartis. Įrengiant vonios kambarį darbuojasi daug skirtingų sričių specialistų. Kadangi už galutinį vaizdą atsakomybė tenka interjero dizaineriui, žinios apie tai, kas už tų gražių sienų, padės kurti, nedaryti klaidų ir suabejoti meistrais, kurie sakys, jog tai neįmanoma. Viskas yra įmanoma“, – tikino R. Mikučionis.
TECE atstovybių kontaktai:
Vilniuje – Verkių 34B, tel. +370 5 215 9648
Kaune – Islandijos pl. 217-2, tel. +370 37 31 4078
Klaipėdoje – Dubysos g. 25A, tel. +370 46 34 6026
Publikacija spausdinta žurnalo „Statyba ir architektūra“ 2025 m. pavasario numeryje.