Top Baneris

Vandens ūkio plėtrai – Vandentvarkos fondas

2019 vasario 5 d.
Vandentvarkos fondas
pexels.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ir Finansų ministerijos bei Viešųjų investicijų plėtros agentūra trišale sutartimi įsteigė Vandentvarkos fondą, finansuojamą Sanglaudos fondo lėšomis. Jam skirta 30 mln. eurų. Šis fondas teiks paskolas vandentvarkos įmonėms vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklams plėtoti bei rekonstruoti.

Vandentvarkos sektoriui daug metų buvo teikiamos negrąžinamosios subsidijos, tačiau toks finansavimo modelis neskatino siekti didžiausio efektyvumo.

„Nauja finansavimo galimybė – Vandentvarkos fondas – dar vienas nuoseklus ir seniai reikalingas pokytis šiame sektoriuje. Toks fondas vienu metu padės siekti dviejų tikslų – leis užtikrinti tvarią vandentvarkos sektoriaus plėtrą, sprendžiant opias vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo problemas, kurios ypač aktualios mūsų gyventojams, ir leis panaudoti į fondą grįžtančias lėšas“, – sako laikinai aplinkos ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Viešiesiems geriamojo vandens tiekėjams ir nuotekų tvarkytojams palankiomis sąlygomis bus teikiamos paskolos iki 20 metų. Numatoma, kad paskolos nuotekų tinklų plėtrai bus derinamos su grąžinamąja subsidija, kuriai taip pat numatyta skirti ne mažiau kaip 10 mln. eurų Sanglaudos fondo lėšų. Geriamojo vandens ir nuotekų rekonstrukcijos projektams grąžinamoji subsidija nebus skiriama.

Būtina finansavimo sąlyga – pareiškėjas privalo turėti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos išduotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licenciją ir būti paskirtas regioniniu viešuoju geriamojo vandens tiekėju arba viešuoju geriamojo vandens tiekėju ir nuotekų tvarkytoju. Be to, projektas turi atitikti savivaldybės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planą.

Numatoma, kad paraiškas Vandentvarkos fondo paskoloms Viešųjų investicijų plėtros agentūrai bus galima teikti nuo balandžio mėnesio.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video