Top Baneris

Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonėms įvedamas licencijavimas

2015 vasario 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Nuo šiol šalies geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonės savo veiklai vykdyti turės gauti licenciją pagal nustatytą tvarką. Ją numato prieš kelias dienas Vyriausybės patvirtintos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijavimo taisyklės, kurias parengė Aplinkos ministerija.

Taisyklės nustato, kaip tokios licencijos išduodamos, keičiamos, kaip sustabdomas jų galiojimas, kaip jos panaikinamos.

Minėtųjų įmonių licencijavimu siekiama užtikrinti, kad vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugos atitiktų jų kokybės, higienos ir aplinkosaugos reikalavimus. Šios paslaugos bus griežčiau kontroliuojamos, o už licencijavimo reikalavimų pažeidimus taikomos nustatytos sankcijos.

Licencijuoti geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, išskyrus paviršinių nuotekų tvarkymą ir nuotekų transportavimą, įpareigoja praėjusį birželį priimtas naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas.

Geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojai, turintys teisę vykdyti šią veiklą, privalo gauti licenciją iki šių metų lapkričio 1 dienos. Licencijas išduos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Aplinkos ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video