Top Baneris

Vandens srovės meistrai

2019 spalio 9 d.
vonios kambarys 4
Pasidalykite straipsniu

Vonios kambarys – ypatingo dėmesio reikalaujanti, visavertė būsto patalpa. Jame turi derėti dizainas, technologijos ir higiena. Patyrę interjero dizaineriai įvardija sanitarinės įrangos gaminių kokybę kaip svarbiausią sąlygą komfortui užtikrinti ir dažniausiai renkasi vonios kambario įrangą iš patikimų gamintojų. Ieškant dizaino naujovių išskirtiniam vonios kambariui, verta apsilankyti prekybos centre „Unideco“, kuriame įsikūrę net penki skirtingi santechninės įrangos salonai, atstovaujantys žymiems Europos gamintojams.

Rinkoje nestinga naujovių

Vienas tokių – „Sateka“, atstovaujantis vokiečių ir ispanų koncernui „Teka“, reikliam klientui siūlo aukštos kokybės sanitarinę įrangą ir baldus, kurių patikimumą lemia pagrindinės ypatybės – stiprumas ir ilgaamžiškumas. Keramika padengiama ir išdegama kartu su specialia glazūra, dėl kurios gaminiai laikui bėgant nepraranda savo pirminės išvaizdos, taip pat kaip kietos mineralinės medžiagos ir akmens masės gaminiai, kurie yra tvirti ir lengvai prižiūrimi.

Anot įmonės vadovės Rūtos Jankauskaitės, pagrindinės šiųmetės elegantiško vonios kambario naujovės – ypač ploni (tik 3 cm aukščio) dušo padėklai, pagaminti Ispanijoje, laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų, naudojant inovatyvias medžiagas, gaunamas aukščiausios kokybės polimerus maišant su mineralais. Šie įvairių spalvų ir dydžių, labai tvirti ir atsparūs padėklai yra visiškai neslidūs, dėl specialiai paruošto paviršiaus, kuris neleidžia vystytis ir daugintis bakterijoms bei grybeliams, lengvai valomi.

vonios kambarys 3

Kita naujovė – itin kokybiški klozetai. Jų yra tiek pakabinamųjų, tiek pastatomųjų, kiekvienam pagal individualius poreikius. Su lėtai nusileidžiančiais (angl. Soft Close) bei lengvai ir paprastai nuimamais viena ranka (angl. Quick release funkcija) dangčiais.

Svarbiausias jų pranašumas – naujausia „rimless“ nuplovimo technologija. Unitazų be vandens paskirstymo apvado ar briaunos („rimless“) vidinė dubenų geometrija bei vandens nukreipikliai suprojektuoti taip, kad užterštas paviršius efektyviai nuplaunamas su 4,5 arba 3 litrais vandens, į išorę nepatenka jokių purslų. Vandens paskirstymo apvado pašalinimas padeda daug lengviau palaikyti unitazo švarą ir higieną, nes nebelieka vietų, kuriose kauptųsi nešvarumai, bakterijos.

Įmonė turi ir platų asortimentą įvairių formų praustuvių, kurias galima montuoti ant specialiai vonios kambariui gaminamų atsparių drėgmei baldų. „Sateka“ siūlo įvairiaspalves (balta matinė ir blizgi, grafito ir ąžuolo) spinteles su lėtai užsidarančiais stalčiais ir durelėmis (angl. Soft Close), kurios labai patvarios, nes pagamintos iš medžio dulkių plokštės (MDF).

Pasak R. Jankauskaitės, šiuo metu madingiausi įvairiaspalviai maišytuvai ir juodos dušo sistemos. Jas galima pasirinkti norimos formos (ovalo arba kvadrato). „Satekoje“ parduodamos potinkinės dušo sistemos suteiks dušo kabinoje daugiau erdvės, klientui pageidaujant įmonės meistrai paruoš reikiamų matmenų dušo sieneles.

vonios kambarys 1

Nesibaimina pokyčių

Įmonės „Vonia plius“ vadovas Vilnius Kazlauskas akcentuoja itališko dizaino pranašumus išskirtiniam vonios kambariui. Pašnekovas pažymi, kad dabar labai populiari ne įprastos baltos spalvos, bet spalvota, dažniausiai pilkos arba juodos spalvos santechninė keramika.

Tas pats, anot pašnekovo, kalbant ir apie vandens maišytuvus. Mėgstama ne įprasta chromo, bet juoda, auksinė, bronzos ir nerūdijančiojo plieno spalva.

Įmonė „Vonia plius“ atstovauja italų bendrovei „Alpi Rubinetterie“, kurios specializacija jau daugiau nei 20 metų yra termostatiniai vandens maišytuvai. Ekspresyvūs, novatoriški serijos „Portofino“ maišytuvai pasižymi būdinga itališka elegancija, todėl puikiai tinka tiek moderniam, tiek klasikiniam interjerui. Pagyvinti tikro balto arba juodo marmuro rankenėlėmis, smagiai kontrastuojančiomis su įvairių spalvų ir padengimo metalu, jie vonios kambariui suteikia nepakartojamo žavesio.

vonios kambarys 2

Termostatiniai dušo ir praustuvių potinkiniai maišytuvai yra įvairių konfigūracijų ir dydžių, todėl juos galima dėstyti horizontaliai, vertikaliai, ant praustuvo paviršiaus, ant spintelės ar sienoje. Norint suteikti vonios kambariui išbaigtumo ir harmoningos visumos vaizdą, italų gamintojas pasirūpino ir aksesuarais – tokios pat spalvos marmuro ir vientiso dizaino muilinėmis, dantų šepetėlių laikikliais, dėžutėmis. „Alpi Rubinetterie“ gaminiai turi tarptautinius ISO ir kitus sertifikatus, patvirtinančius jų kokybę.

V. Kazlauskas atkreipė dėmesį ir į naujausius italų kompanijos „Alice Ceramica“ gaminius. Originali NUR kolekcija yra Italijos inovatyvios santechnikos inžinerijos ir išskirtinio dizaino sintezė. Kompanijos meno vadovas ir dizaineris Massimiliano Braconi porcelianiniams praustuvams sukūrė dar niekada nematytą lenkimą – praustuvo išorės formos atkartotos ir praustuvo viduje.

Formuojant NUR kolekcijos praustuvą, buvo naujai pažvelgta į klasikinį keramikos liejimo principą. Neįprasta praustuvo krašto kreivė rodo ambicingus kompanijos siekius – kad įgyvendintų dizainerio sumanymą, įmonės meistrai palaipsniui rankomis pašalino gipsinės formos dalis, atlikdami daugiapakopį džiovinimo procesą. Kolekcija žymi naują „Alice“ bendrovės žingsnį – naujoviško dizaino, sumaišyto su meno ir inžinerijos laimėjimais, pradžią, pritraukdama bendrovę tarp šios pramonės lyderių kaip pagrindinę sanitarinių gaminių dalyvę.

unideco logo

 

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video