Top Baneris

Valymas po statybų: kaip nepadaryti kertinių klaidų?

2021 lapkričio 23 d.
uab armeka valymas po statybu
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Užbaigus statybas ar sėkmingai įgyvendinus renovacijos projektą daugelis nori kuo greičiau pradėti naudotis dar dažais kvepiančiomis patalpomis. Tačiau viskas vyksta ne taip greitai: prieš įsikeliant į naują statinį reikia įveikti valymo darbų maratoną.

Beveik po visų apdailos darbų patalpose lieka dulkių dalelių, greitai pasklindančių po atnaujintas erdves, dažų, klijų, silikono ir kitų medžiagų likučių, kurios būtina pašalinti.

Valymo po statybų prireikia visuose objektuose: net ir specialistams dirbant itin kruopščiai dulkių ir purvo išvengti neįmanoma.

Patalpų valymas po statybų: kokių darbų reikėtų nepamiršti?

Valyti privačias ar komercines patalpas, kaip ir lauko aplinką, būtina nuosekliai.

Labai dažnai darbai pradedami nuo eksterjero: išgabenamos atliekos, aikštelės kruopščiai iššluojamos, plaunamos, valomas pastato fasadas, langai. Valant patalpas po statybų ir remonto pirmiausia surenkami statybinių medžiagų likučiai. Tačiau pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas statybinių dulkių pašalinimui, kol jos nepateko į vėdinimo-kondicionavimo sistemą ir jos neužteršė. Valant dulkės pakyla į orą ir po kurio laiko nusėda, todėl geriausia patalpas išvalyti dviem etapais.

Po to valomos dažų, glaisto ir kitos dėmės; valomi langai, stiklinės durys, pertvaros; plaunamos sienos, durų rėmai, grindjuostės; valomos ir siurbiamos grindys. Galiausiai atliekamas giluminis valymas, kurio metu pašalinami visi likę nešvarumai, grindys papildomai padengiamos apsauginėmis medžiagomis, atliekami kiti darbai, būtini norint padėti eksploatuoti objektą.

Valymo po statybų darbai – labai specifiniai

Labai dažnai klaidingai manoma, kad naujai suremontuotas patalpas užteks kruopščiai išvalyti vandeniu. Tačiau iš tiesų vanduo tik dar labiau sulipdo rišančiąsias medžiagas, grindys tampa matinio atspalvio, ant jų vis ryškiau matyti valymo žymės ir baltos apnašos.

Valant patalpas po statybų labai svarbu pasirinkti tinkamus valiklius ir naudoti reikiamą jų kiekį. Pavyzdžiui, grindų dangoms valyti dažniausiai naudojami rūgštiniai valikliai, tačiau jie tinka anaiptol ne visada: rūgštys gali pažeisti paviršius. Agresyvūs chemikalai, esantys buitiniuose valikliuose, gali ne tik sugadinti dangą, bet ir pakenkti žmonių sveikatai. Panaudojus rūgštinius valiklius, paviršius neretai prireikia neutralizuoti šarminėmis priemonėmis. Valant patalpas savarankiškai apie šį momentą nepagalvojama ar tiesiog neįsigilinama į valiklių naudojimo specifiką.

Darbuojantis profesionalams visi paviršiai išvalomi kokybiškai, nepažeidžiant apdailos medžiagų. Pasak M. Bocullo, visos priemonės – ne tik chemikalai, bet ir įranga, įrankiai ir kt. – turi būti kruopščiai testuojami, išbandomi ant skirtingų paviršių ir tik tuomet naudojami. Žinios ir patirtis valymo srityje – ypač svarbios.

Paprasčiausia išvalyti visiškai tuščias patalpas

Geriausia, jei patalpos prieš valant būtų visiškai tuščios, t. y. tik išvalius statybines dulkes ir statybinių medžiagų likučius, kruopščiai išblizginus visus paviršius reikėtų sustatyti baldus, įrangą, pakabinti užuolaidas, žaliuzes ar langų roletus ir kt.

Ne paslaptis, dažnai statybos ir remonto darbai užsitęsia ilgiau, tad į biurus, komercinės, visuomeninės paskirties pastatus skubiai pristatomi jau užsakyti baldai, įranga: kiekviena diena verslui gali reikšti neuždirbtas pajamas, prarastus klientus, jau nė neminint prastomis sąlygomis dirbančių darbuotojų, skubančių įsikurti naujame/atnaujintame pastate.  

Remonto darbams užsitęsus įranga, baldai dažnai sustatomi patalpos viduryje, uždengiami, tačiau toje vietoje grindys jau neišvalomos, baldus gali tekti perstumti į kitą vietą ar dar blogiau – patalpas valyti dar kartą jau sustačius baldus.

Taigi svarbu pasistengti, kad visi procesai vyktų laiku, o darbams vykstant ne pagal planą – ieškoti išeičių, kad darbai vyktų nuosekliai ir jų dirbti netektų du kartus. UAB „Armeka“ specialistai prireikus dirba ir savaitgaliais, vakarais, netgi naktimis, o klientai žino, kad patalpos bus išvalytos operatyviai, sutartu laiku, kokybiškai ir profesionaliai.

Kodėl verta kreiptis į valymo paslaugų profesionalus?

Iš pirmo žvilgsnio postatybinio valymo paslaugų kaina atrodo gana aukšta, tačiau, pasak M. Bocullo, samdant valymo paslaugų įmonę galima net ir sutaupyti: klientams nereikia įsigyti profesionalios chemijos, nuomotis įrangos (mobilios valymo paslaugų įmonių brigados naudoja kėlimo įrangą, plovimo mašinas, sausai/šlapiai valančius dulkių siurblius ir kt.), gaišti laiko ją surenkant, paruošiant naudojimui, transportuojant ir t. t.

Suskaičiavus visas išlaidas, įvertinus sugaištą laiką ir abejotiną rezultatą dažnai pasamdyti profesionalų komandą kainuoja pigiau, nei viskuo rūpintis patiems.

UAB „Armeka“ – profesionali, ilgametę patirtį sukaupusi valymo paslaugų bendrovė, dirbanti visoje Lietuvoje.

armeka logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video