Top Baneris

Vaistų didmenininkas „Tamro“ keliasi į Kauno LEZ

2021 gegužės 19 d.
tamro benu vaistine kauno lez
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vaistų didmeninio platinimo įmonė „Tamro“ UAB sudarė sandorį su investicijų bendrovės UAB „Eika Asset Management“ valdomu fondu UAB „Eika Real Estate Fund“ dėl „built-to-suit“ tipo pastato vystymo ir jo nuomos Kauno rajone. Fondas taip pat įsigis šiuo metu bendrovei nuosavybės teise priklausantį pastatą. Sandorio vertė neatskleidžiama. Sandorio metu „Tamro“ UAB atstovavo tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Sandorį sudaro dvi dalys – dabartinės „Tamro“ būstinės pardavimas bei naujo logistikos ir biurų centro vystymas ir nuoma. Vaistų didmeninio platinimo įmonė persikels į „built-to-suit“ tipo projektą, kai objektas būna vystomas pagal bendrovės poreikius ir pasirašoma ilgalaikė nuomos sutartis. Naujas pastatas iškils Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Į logistikos bei biurų centrą investavo „Eika Asset Management“ valdomas komercinio NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).

Lietuvoje veikianti „Tamro“ UAB yra dalis „Tamro Baltics“, didžiausios vaistų didmeninio platinimo įmonės ir „BENU“ vaistinių tinklo valdytojas Baltijos šalyse, priklausantis tarptautinei „PHOENIX group“, platinančiai vaistus bei kitas medicinos prekes 27-iose Europos šalyse.

„Sprendimas persikelti į naujas patalpas yra logiškas ir savalaikis žingsnis, kurio laukėme jau kurį laiką. Turime ilgametę nuoseklaus bei sėkmingo darbo patirtį, todėl natūraliai atėjo laikas plėstis. Savo klientams visada stengiamės suteikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas, o naujasis logistikos centras leis kokybės kartelę pakelti dar aukščiau. Negana to, persikrausčius į erdvesnes patalpas galėsime pasiūlyti dar daugiau paslaugų esamiems bei naujiems klientams. Tuo pačiu, noriu pasidžiaugti ir dėl visų „Tamro“ Lietuvoje darbuotojų, kurie dirbdami ofise galės tai daryti patogesnėje ir šiuolaikinius poreikius atitinkančioje aplinkoje“, – teigia „Tamro“ Lietuvoje generalinė direktorė Rasa Montvilė.

Perkelti „Tamro“ veiklą į Kauno LEZ buvo pasirinkta dėl palankios lokacijos distribucijai, infrastruktūros verslui bei darbuotojams. Vieta įsikūrusi šalia nacionalinės ir tarptautinės svarbos magistralinių kelių A1 ir A6 sankryžos, kuri užtikrina patogų susisiekimą su daugeliu Lietuvos miestų ir Europos šalimis.

„Nuomos sandoris su „Tamro“ išsiskiria itin aukštais nuomininko reikalavimais vietai, projekto techniniams parametrams bei įgyvendinimo terminams. Tikime, kad tai yra didelę vertę kurianti EREF investicija į industrinio NT sektorių, panašaus tipo investicijas planuojame daryti ir ateityje“, – teigia Viktorija Orkinė, „Eika Asset Management“ generalinė direktorė.

Šis sandoris papildys esamą EREF investicinį portfelį, kurį sudaro „Highway“ verslo centras, „DHL“ terminalo projektas šalia Vilniaus oro uosto bei neseniai įsigytos „Moller Auto“ įmonių grupės nuomojamos „Audi“ ir „Volkswagen“ automobilių atstovybės. Fondas investuoja į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą ir yra skirtas informuotiesiems investuotojams.

Kaip pažymi „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Ragaišė, klientui buvo labai svarbus kompleksinis sprendimas, esamo pastato pardavimas bei naujo logistikos centro išvystymas, leisiantis bendrovei užtikrinti veiklos tęstinumą. Tarptautinė bendrovė ieškojo lankstaus partnerio, kuris išpildytų visus sandorio reikalavimus bei sugebėtų suvaldyti procesus besikeičiančioje rinkoje, o tokius kriterijus geriausiai atitiko „Eika Asset Management“.

„Per pastaruosius metus industrinio segmento NT aktualumas smarkiai išaugo, todėl rinkoje jaučiamas padidėjęs kokybiškų objektų poreikis. Tokio tipo dvigubi sandoriai gali padėti klientams vienu šūviu nušauti du zuikius – iš senųjų patalpų išsikraustyti tada, kai naujosios jau bus pilnai paruoštos“, – teigia J. Ragaišė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video