Top Baneris

Vairuotojai pratinami prie pasikeitimų dviejose sostinės Senamiesčio gatvėse

2017 rugpjūčio 25 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.

Jau rugpjūčio pabaigoje sostinės svečių ir vilniečių itin pamėgtose Stiklių ir Gaono gatvėse sumažės tranzitinio transporto – nuo pirmadienio čia planuojami eismo organizavimo pakeitimai. Vienpusio eismo ženklai bus įrengti nuo Didžiosios gatvės, o draudžiantis įvažiuoti kelio ženklas bus įrengtas Gaono ir Dominikonų gatvių sankryžoje – transportas iš Universiteto gatvės bus nukreipiamas į Dominikonų ir kitas gatves.

Jau daugelį metų Stiklių ir Gaono siauromis gatvelėmis driekiasi turistų pamėgti maršrutai, čia nuolat pilna miesto svečių, norinčių geriau pažinti ypatingas Senamiesčio erdves, besiklausančių gidų pasakojimų. Nors kelio ženklai leisdavo čia įvažiuoti tik gyventojams ir aptarnaujančiam transportui, vyko ir intensyvus tranzitinis eismas.

Savivaldybės specialistai itin dažnai fiksuodavo įvairių vairuotojų pažeidimų, o gyventojai taip pat skųsdavosi, jog vairuotojai nepaiso draudžiančių eismą kelio ženklų, važiuoja Gaono ir Stiklių gatvėmis nuo Universiteto gatvės iki Didžiosios gatvės.

Atsižvelgusi į Stiklių gatvės gyventojų ir Senamiesčio seniūnijos seniūnaičių prašymus, savivaldybė teigia priėmusi sprendimą, kuris sudarys geresnes sąlygas judėti pėstiesiems ir turistams. Bus pakeista esama vienpusio eismo tvarka: įvažiuoti į Stiklių gatvę bus galima nuo Didžiosios gatvės pusės, toliau iš Gaono gatvės sukti tik į kairę, į Dominikonų gatvę ir judėti toliau miesto gatvėmis.

Toks sprendimas nebeleis važiuoti tranzitu iš Senamiestį ribojančių gatvių per Gaono bei Stiklių gatves iki Didžiosios gatvės.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių.

stikliu g 2

Komentarai