Blog

Užupyje atidarytas naujas tiltas papiktino vilniečius

Tiltas Užupyje
Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinės Užupio rajone atidarytas naujas tiltas pėstiesiems ir dviratininkams. Visgi, šia naujove džiaugėsi ne visi vilniečiai.

Sekmadienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo feisbuko paskyroje pasidalino naujojo tilto nuotraukomis ir džiaugėsi jo atidarymu.

„Vietoje sovietinių gamyklų griuvėsių – dar viena gražėjanti Vilniaus vieta. Paupys prie Vilnelės“, – rašė Remigijus Šimašius.

Tačiau šis mero džiaugsmas nebuvo priimtinas feisbuko grupės „Kultūros paveldo draugai“ nariams.

„Meras džiaugiasi? Kodėl? Kad NT vystytojai, pažeisdami vertingąsias teritorijos savybės, nukasdami Vilnios šlaitus, pastatė tiltą ir griozdiškus, pažeidžiančius senųjų Bernardinų kapinių apsaugos zoną laiptus. Reikia arba nieko nesuprasti, arba besąlygiškai tarnauti NT vystytojams, kad drįstumei viešai reikšti pasigėrėjimą šiuo projektu. Gal yra dar kokia priežastis grožėtis išdarkytomis senųjų kapinų prieigomis, keliant istorinėmis kapinėms grėsmę nukastu šlaitu tam, kad kelias atvestų į privačią teritoriją?“, – rašė Dalia Jonytaitė.

„Mano nuomone – Šimašius nuoširdžiai žavisi nauja Vilniaus architektūra – stikloidais, trinkelizacija ir pan. Jis neturi savyje „Vilniaus dvasios“ pojūčio. Ir čia jau nieko nepadarysi – beviltiška“, – Evaldas Vailionis.

Naujasis tiltas iškilo nugriovus senąjį tiltą, kuris jungė Kranto ir Polocko gatves.

    data-full-width-responsive="false">

Parašykite komentarą


Atsiliepimų nėra.