Top Baneris

„Užupio vartai“ atviri gyventojams ir bendruomenei

2016 spalio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Užupyje užbaigtas naujausias rajono nekilnojamojo turto projektas „Užupio vartai“. Objektas pradėtas plėtoti 2015 metų liepą, per tą laiką į pastato rekonstrukciją buvo investuota daugiau nei 5 mln. eurų. Projektą vysto investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo „Lords LB Opportunity Fund II“ antrinė įmonė „Parko gama“.

Projektas išsiskiria tuo, kad dalis pastato rekonstruota išsaugant klasikinės architektūros fasado elementus, o kita dalis – pastatyta naujai. Pasak nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovo Audriaus Šapokos, toks sprendimas leido išlaikyti unikalų pastato veidą.

„Užupio vartuose“ buvo išsaugotos šešios vidinį kiemą puošiančios kolonos. Toks vidinis fasadas yra vienintelis visame Užupyje ir visame Senamiestyje, todėl pastatui suteikia solidaus išskirtinumo. Visą šį ansamblį paryškina tarp kolonų esanti didinga antrojo aukšto lodžija, priklausanti vienam iš butų“, – pažymi ekspertas.

uzupio vartai 24

Viduje toliau atkartojama „Užupio vartų“ dvasia. 1–4 kambarių butai turi balkonus arba terasas, o papildomos erdvės suteikia aukštos lubos bei gilūs langai. Jaukus būstas neįsivaizduojamas be natūralios židinio šilumos, tad dalyje butų yra palikta galimybė įsirengti židinį.

A. Šapoka pabrėžia, kad kuriant projektą klasikinė pastato išvaizda buvo derinama kartu su patogumo ir šiandieniniais poreikiais.

„Taip pat modernumo projektui suteikia nauja požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios į butus galima patogiai pakilti liftais. Dalis rūsio skirta komercinėms patalpoms, čia paliktos autentiškos skliautinės lubos, suteiksiančios išskirtinumo bet kokiam interjerui“, – komentavo NT ekspertas.

„Užupio vartų“ komplekse iš viso yra 37 butai: 2 keturių kambarių, 12 trijų kambarių, 21 dviejų kambarių ir 2 vieno kambario butai, cokoliniame aukšte įrengta nuo 45 iki 94 kv. metrų ploto komercinių patalpų. Dar iki oficialios projekto pabaigos parduota didžioji dalis butų.

uzupio vartai 13

Užupis nuo pat savo atgimimo laikų pasižymėjo stipria bendruomene, kuriančia kasmetines šventes ir tradicijas. Projekto plėtotojai pažymėjo, kad jiems buvo svarbu išsaugoti Užupio darną, turėti bendruomenės palaikymą, todėl su ja buvo buvo daug diskutuojama ir atsižvelgta į pageidavimus. Vienas tokių – kad restauruojamoji pastato dalis nebūtų didesnė nei 3 aukštų.

Darni ir jauki bendruomenė kuriama ne tik rajone, tačiau ir namo viduje: saugus tik pėstiesiems skirtas vidinis kiemas, mažas butų ir gyventojų skaičius užtikrins ramų ir tvarų gyvenimą „Užupio vartuose“. Pastatas pastatytas naudojant tik aukščiausios kokybės medžiagas ir suprojektuotas sukuriant itin jaukų mikroklimatą. Erdvės suplanuotos taip, kad į jas patektų kuo daugiau natūralios ir dirbtinės šviesos.

Objekto statybų rangovas – net 20 metų patirties turinti bendrovė „Naresta“. Architektūrinį sprendimą įgyvendino bendrovė „Archinova“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video