Top Baneris

Užuolaidos – jaukumą ir emociją kuriantis, praktiškas interjero elementas

2023 lapkričio 24 d.
MG 7442 Desktop Resolution OriginalTik SA
Tinkamai parinktos ir iš kokybiškų audinių pasiūtos užuolaidos – svarbi interjero detalė, praturtinanti bendrą visumą. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kylantys aukštuminiai pastatai, plėtojamos pažangiausios technologijos nesumažino žmogaus poreikio gyventi bei dirbti jaukioje aplinkoje. Užuolaidos – svarbus interjero elementas, kuriantis atmosferą ir stilių, suteikiantis erdvėms unikalaus išskirtinumo, elegancijos ar solidų prabangos įvaizdį. Nuo antikos laikų iki šių dienų užuolaidos tarnauja žmogui ne tik kaip estetinė interjero detalė, bet ir ženkliai pagerina patalpų akustines bei šilumines savybes.

Užuolaidos – svarbi interjero visumos detalė

Kiekviena, net ir mažiausia interjero detalė sukuria tą bendrą visumą, kuri yra vadinama stilingu interjeru. Viena svarbiausių šios visumos dalių yra užuolaidos, galinčios praturtinti namų arba šiuolaikinio biuro interjerą, ar priešingai – sumenkinti bendrą vaizdą. Nors yra teigiama, kad užuolaidas nesunku pakeisti, tačiau tinkamai parinktos užuolaidos tarnaus ilgus metus ir visuomet išliks stilingos.

„Mobilaus užuolaidų salono“ vadovė Rita Chraptavičienė pataria rinktis vienspalvius audinius, nes ryški ar per daug išmarginta tekstilė ilgainiui pradeda varginti arba pabosta. Natūralių, gamtinių atspalvių gama – laikui nepavaldus sprendimas, nors interjeruose ganėtinai dažnai pasitaiko ir tamsių spalvų audinių. Vienspalviai tamsūs audiniai padeda sukurti interjero aurą, ypatingą nuotaiką, ypač jeigu patinka jaukiai prislopintas interjeras. Tai priklauso nuo individualių poreikių – žmogaus pajautos, charakterio savybių, interjero paskirties ir stiliaus. Drąsesni, įspūdingi sprendimai pasirenkami, jeigu interjerą kuria architektas, dizaineris – tuomet užuolaidos yra derinamos pagal bendrą interjero koncepciją.

IMG 9411 Edit Edit

„Mobilus užuolaidų salonas“ vadovė Rita Chraptavičienė:

„Užuolaidiniai audiniai iš kokybiško poliesterio pasižymi išskirtine kokybe bei puikiomis savybėmis. Viena patraukliausių – lengva jų priežiūra, užtikrinanti ilgalaikį naudojimą.“

O jeigu užuolaidas renkasi pats naujakurys, „Mobilaus užuolaidų salono“ specialistai derina audinių atspalvius prie baldų tekstūrų ir spalvų, laikantis principo – „mažiau yra daugiau“. Neperkrautas, stilingas interjeras sukuria pilnumos vaizdą, o užuolaidos tarnauja kaip elegantiškas fonas jame esantiems daiktams, žmonėms.

Užuolaidos saugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių arba sulaiko šalčio dvelksmą, taip gerindamos bendrą vidaus mikroklimatą.

„Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.

DSC0593 Original

Užuolaidos – šiuolaikiškas ir funkcionalus interjero elementas

Specialistė atkreipia dėmesį, kad be estetinių sprendimų, labai svarbus yra ir užuolaidų funkcionalumas. Užuolaidos gali būti dieninės arba naktinės. Naktinės užuolaidos padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų saulės spindulių ir užtikrina saugumo jausmą tamsiuoju paros metu. Be pagrindinės paskirties – sukurti privatumą sutemus, verta pagalvoti ir apie didelių langų plokštumų dengimą dieninėmis užuolaidomis, kurios įprastai šviesiu paros metu suteikia jaukumo ir praturtina interjerą, o tamsiuoju – sušvelnina tamsą už lango.

Užuolaidas galima naudoti ir kaip pertvaras tarp erdvių – tiek vizualiai atskirti, tiek suteikti privatumo arba dengti biuruose esančius pasitarimo kambarius, atskirtus nuo bendros erdvės stiklo pertvara. Tokiu būdu išsaugoma atvira erdvė, kai posėdžiai ar darbuotojų pasitarimai nevyksta, o prisireikus – sukuriamas norimas privatumas bei jaukumas.

Romanetės suteikia patalpai elegancijos. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.Užuolaidos pagerina akustines patalpos savybes bei prislopina iš išorės sklindantį triukšmą. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.

Užuolaidoms – ilgaamžiai ir tvarūs sprendimai

R. Chraptavičienė pastebi, kad žmonės mielai rinktųsi natūralius audinius – liną, medvilnę, tačiau tokie audiniai yra ganėtinai brangūs ir jų priežiūra sudėtingesnė: jie labiau glamžosi ir greičiau susidėvi. Praktiškesnis pasirinkimas – kokybiško poliesterio pluošto audiniai, kurie pasižymi išskirtine kokybe bei puikiomis savybėmis. Šių audinių užuolaidos yra labai minkštos ir malonios liesti, o savo išvaizda ir tekstūra vizualiai nesiskiria nuo natūralių. Jos yra atsparios nusidėvėjimui ir drėgmei. Tai leidžia užtikrinti, kad šių užuolaidų priežiūra bus paprastesnė. Jos greitai išdžiūsta, todėl be didelio vargo užuolaidos visuomet bus patrauklios išvaizdos ir jomis galima bus grožėtis ilgą laiką.

Nesvarbu, ar šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintas penthauzas, ar autentiškas senamiesčio būstas, užuolaidos ne tik pabrėš erdvės grakštumą, bet ir pagerins akustines patalpos savybes bei prislopins iš išorės sklindantį triukšmą. Priklausomai nuo sezono ar paros meto – jos apsaugos patalpas nuo perkaitimo arba sulaikys šilumą jose.

Romanetės – ne tik ypatingo jaukumo suteikiantis, bet ir praktiškas sprendimas virtuvėje. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.Netoli stalviršio esančią romanetę patartina pakelti maisto gaminimo metu ir taip apsaugoti nuo galimo ištepimo. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.

Žalioji tvarumo banga neaplenkė tokio svarbaus interjero elemento, kaip užuolaidos. Sintetinių audinių sudėtis gali būti papildoma ir natūralaus bambuko pluoštu, kuris pagerina jų savybes. Bambuko pluoštas pasižymi antimikrobinėmis, termoreguliacinėmis savybėmis, apsaugo nuo UV spindulių bei sugeria drėgmę 4 kartus greičiau nei medvilnė. Pluoštas išsiskiria lengvu natūraliu blizgesiu, o švelnumas ir struktūra panaši į šilko.

Perdirbtų ir antrą kartą naudojamų audinių jau galima įsigyti ir Lietuvoje. Įvairių tekstūrų ir atspalvių, puikios išvaizdos ir kokybės audiniai užuolaidoms yra rinkos naujovė ir, tikėtina, sparčiai populiarės kartu su tvarumo tendencijomis. Šiuo metu „Mobilus užuolaidų salonas“ specialistai jau gali pasiūlyti įsigyti sertifikuotų „Global Recycled Standard“ perdirbtų audinių.

Biuras irgi gali būti jaukus. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.Užuolaidos puikiai pasitarnauja kaip elegantiška mobili pertvara vidaus erdvėms atskirti. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.Užuolaidos puikiai pagerina patalpos akustines savybes. „Mobilus užuolaidų salonas“ nuotr.

Užuolaidų įrengimas. Naudingi patarimai

  • Kokybiški karnizai yra vienas svarbiausių elementų patogiam užuolaidų naudojimui.
  • Namuose su daug langų patariama įsirengti elektrinius karnizus automatiškai valdomoms užuolaidoms, kuriuos taip pat būtų galima prijungti prie išmaniųjų namų sistemos.
  • Vieni populiariausių karnizų yra aliuminio profilio lubiniai bėgeliai, dažniausiai montuojami į lubose jiems suformuotas nišas, numatant ir apšvietimą, skirtą elegantiškai krentančioms užuolaidų klostėms ir tekstūrai pabrėžti.
  • Klasikiniam interjerui ar atvejams, kai lubiniai bėgeliai nėra tinkami, specialistė siūlo rinktis laiko patikrintą variantą – sieninius aliuminio profilio bėgelius.
  • Montuojant šiuos karnizus svarbu atkreipti dėmesį į jų pritvirtinimo aukštį. Juos montuoti rekomenduojama viršutiniame sienos trečdalyje. Taip vizualiai padidinamas patalpos aukštis – kuo aukščiau virš lango kabinamos užuolaidos, tuo patalpa atrodo aukštesnė, o aukštesnė patalpa sukuria didesnės erdvės pojūtį.
  • Palikite naktinėms užuolaidoms pakankamai vietos atitraukti į šoną. Kitu atveju jos gali sumažinti šviesos patekimo į patalpas srautą, ar uždengti dalį vaizdo pro langą, taip pat optiškai susiaurinamas langas ir vizualiai sumažinama patalpa.
  • Švelniai gulančios ant grindų užuolaidos suteikia klasikinės prabangos įvaizdį, tačiau praktiškesnis sprendimas yra šiek tiek atkilusios nuo grindų užuolaidos.
  • Jei palei langą yra rašomasis stalas, arba dėl tam tikrų priežasčių užuolaidos nėra tinkamas sprendimas, „Mobilaus užuolaidų salono“ specialistai pataria rinktis romanetes, kurios suteiks patalpai elegancijos.

Geriausia, kai užuolaidų tvirtinimo elementų uždengimo sprendimai būna įvertinami ir aptariami dar projektuojant interjerą (tinkamai suformuotos lubų nišos, jų pločiai, ar išmaniesiems namams numatyta elektros instaliacija). MB „Mobilus užuolaidų salonas“ bendradarbiauja su architektais, taip pat konsultuoja interjero dizainerius techniniais klausimais.

Daugiau informacijos: www.mobilusuzuolaidusalonas.lt

MUS Logotype 2023 07

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video