Top Baneris

Užtikrintas Klaipėdos sveikatingumo centro statybos finansavimas

2017 vasario 6 d.
Klaipėdos sveikatingumo centro vizual.
Klaipėdos sveikatingumo centro vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skyrė finansavimą vienam didžiausių šios institucijos administruojamų 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų laikotarpio projektų – Klaipėdos daugiafunkcio sveikatingumo centro statybai.

Lėšos skirtos laikantis nuostatos, kad Klaipėdos uostamiestis yra ir neabejotinai bus vienas svarbiausių visos Lietuvos ekonomikos garvežių, užtikrinantis darbo vietas ir paslaugas nemažai šalies gyventojų daliai. Todėl 2014–2020 metų laikotarpio ES struktūrinių fondų investicijos, Lietuvos valstybės ir Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetų lėšos skiriamos ne vien tik tam, kad būtų atnaujintos, atgaivintos apleistos, problemiškos miesto teritorijos, pagerėtų gyvenimo sąlygos ir mažėtų aplinkos tarša, bet ir tam, kad Klaipėda vis labiau atsiskleistų kaip XXI amžiaus miestas – žmonių kūrybinės veiklos, inovacijų ir bendravimo erdvė.

Klaipėdos daugiafunkcio sveikatingumo centro statyba – vienas didžiausių VRM administruojamų 2014–2020 metų ES investicijų laikotarpio projektų, kuris Lietuvos uostamiestyje įgyvendinamas vykdant miesto savivaldybės parengtą, su ministerijomis suderintą ir vidaus reikalų ministro patvirtintą Klaipėdos miesto integruotą teritorijų vystymo (ITV) programą.

Įgyvendinus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Klaipėdos daugiafunkcio sveikatingumo centro statyba“, uostamiestyje atsiras naujas ir modernus, energetiškai efektyvus (A klasės) daugiafunkcis sveikatingumo centras.

Objektas iškils Dubysos gatvės 12 numeriu pažymėtame žemės sklype, greta „Švyturio“ arenos. Jį projektavo Olandijos kompanija „Slangen + Koenis architects“ kartu su Lietuvos architektų biuru „Cloud architektai“.

klaipedos_baseinas_03

Daugiafunkcio centro statybos darbus atlieka uostamiesčio savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėję AB „Axis Industries“ ir UAB „Deglas“ pagal jungtinės veiklos sutartį. Rangovas visus statybos ir baseino įrengimo darbus planuoja užbaigti iki ateinančių metų pabaigos.

Pastate bus įrengtas 50 m ilgio baseinas su pakeliamu dugnu ir pertvara, kas leis dalinti baseiną į du baseinus po 25 m bei pritaikyti juos skirtingų poreikių lankytojams – tėvams su mažais vaikais, mokyklinio, pensinio amžiaus ir negalią turintiems asmenims. Pastate taip pat bus įrengta nardymui skirta šachta ir sveikatingumo zona su treniruoklių sale, keliomis saunomis. Baseino patalpose bus įrengtos 1000 vietų žiūrovų tribūnos, todėl čia bus galima organizuoti įvairių vandens sporto šakų renginius.

Uostamiesčio sveikatingumo centras pakvies klaipėdiečius ir miesto svečius, moksleivius, neįgaliuosius ir senjorus naudotis didesne baseino, vandens ir sveikatingumo paslaugų pasiūla, sukurs naujas galimybes mokytis plaukti ir nardyti, užsiimti alternatyviomis neformaliojo švietimo ir suaugusiųjų mokymosi veiklomis.

Minėto projekto įgyvendinimui skirta bemaž 12,6 mln. eurų, iš kurių bemaž 11,6 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal VRM administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Kompleksinė paslaugų plėtra integruotų teritorijų vystymo programų tikslinėse teritorijose“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 71,4 mln. eurų, iš kurių bemaž 65,6 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Be minėtų baseino statybų, VRM kitiems projektams uostamiestyje finansuoti skirs beveik 35 mln. eurų ES investicijų.

klaipedos baseino statybos 2

Andriaus Pelekausko nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video